Hokejisté Poruby vyhráli na Slavii a posunuli se do čela první ligy

foto Hokej. Ilustrační foto.

Praha - Hokejisté Poruby zvítězili v 33. kole první ligy na ledě pražské Slavie 4:0 a posunuli se do čela tabulky o skóre před Vsetín, který ve středeční předehrávce podlehl Sokolovu 3:4. Ostravané mají navíc zápas k dobru. Zlínu, který letos sestoupil z extraligy, se nadále nedaří a po porážce v Třebíči 2:3 zůstává na 10. místě jen o skóre před Kolínem.

Poruba bodovala popáté za sebou a z toho počtvrté vyhrála. Předposlední Slavia neuspěla po sérii tří výher. Ostravané otevřeli skóre v 6. minutě, kdy Kanaďan Aaron Berisha využil přesilovou hru pěti proti třem. V čase 26:35 využil klasickou početní výhodu Tomáš Gřeš a za 119 sekund Tomáš Šoustal upravil už na 3:0. V 59. minutě se za hosty prosadil ještě Dominik Hrníčko, který v oslabení při power play Slavie zamířil do prázdné branky. Ondřej Bláha vychytal poprvé v sezoně nulu.

Zlín se dostal v Třebíčí po 48 sekundách druhé části do vedení díky gólu Petra Mrázka. Ve 32. minutě ale vyrovnal v přesilové hře obránce Antonín Bořuta a 46 vteřin před druhou přestávkou v další početní výhodě otočil stav bek Michal Furch.

Ve 48. minutě využila Horácká Slavie potřetí přesilovku díky Ladislavu Bittnerovi a vedla už 3:1. V 55. minutě zkorigoval výsledek obránce Tadeáš Talafa. Berani pod novým trenérem Milošem Říhou mladším prohráli pátý ze šesti zápasů a nenavázali na úterní domácí vítězství nad Prostějovem 6:1. Třetí Třebíč naopak v posledních šesti utkáních pětkrát zvítězila a přiblížila se druhému Vsetínu na tři body.

Čtvrtý Prostějov zvítězil doma na Šumperkem 4:1 a vyhrál sedmý z posledních devíti duelů. Jestřábům získal ve 14. minutě náskok Matouš Venkrbec. Po 70 vteřinách druhé části sice odpověděl v přesilové hře obránce Tomáš Drtil, ale 13 sekund před druhou pauzou v početní výhodě vrátil domácím vedení David Ostřížek. V 57. minutě pojistil náskok Prostějova Matěj Pěnčík a výsledek ještě pečetil při power play do prázdné branky Jan Veselý.

Pátou domácí výhru za sebou si připsaly Litoměřice, které porazily Jihlavu 5:0. Dukla naopak potřetí za sebou nebodovala. Brankář Stadionu Tomáš Král udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Kolín zabral po dvou zápasech bez bodu a zdolal Frýdek-Místek 2:1 po samostatných nájezdech. Domácí Kozlové se dočkali branky ve 13. minutě díky Jakubu Cibákovi, ale za 152 sekund vyrovnal Vladimír Svačina. Duel dospěl až do nájezdů, které ve 12. sérii rozhodl Kryštof Ouřada.

33. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice - Jihlava 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 8. O. Procházka, 16. P. Svoboda, 35. Cikhart, 56. Válek, 60. Kracík. Rozhodčí: Wagner, Květoň - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1590.

Třebíč - Zlín 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 31. Bořuta, 40. M. Furch, 48. Bittner - 21. P. Mrázek, 56. Talafa. Rozhodčí: Skopal, Čáp - Roischel, Roupec. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. Diváci: 1661.

Prostějov - Šumperk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 14. Venkrbec, 40. Ostřížek, 57. Pěnčík, 60. J. Veselý - 22. Drtil. Rozhodčí: Cabák, Jechoutek - Kučera, O. Veselý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1240.

Slavia Praha - Poruba 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 6. Berisha, 27. Gřeš, 29. T. Šoustal, 59. Hrníčko. Rozhodčí: Jaroš, Valenta - Maňák, Štěpánek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1276.

Kolín - Frýdek-Místek 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 13. Cibák, rozhodující sam. nájezd Ouřada - 15. Svačina. Rozhodčí: Kostourek, Bejček - Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 769.

Středa 4. ledna - 34. kolo:

17:30 Zlín - Litoměřice, Jihlava - Sokolov, Vsetín - Prostějov, Poruba - Třebíč,

18:00 Frýdek-Místek - Slavia Praha, Pardubice B - Kolín, Šumperk - Přerov.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 19.04.2024 ČTK