Vsetín - Prostějov 4:1Hokejisté Vsetína vyhráli nad Prostějovem a posunuli se do čela první ligy

Hokejisté Vsetína porazili v 34. kole první ligy doma Prostějov 4:1 a posunuli se do čela tabulky, kterou vedou o tři body před Porubou a Třebíčí. Ta vyhrála 4:2 právě na ledě Ostravanů, kteří mají po pádu na druhé místo stále zápas k dobru. Zlín po sestupu z extraligy stále tápe a prohrál deváté z posledních jedenácti utkání. Doma podlehl Litoměřicím 2:3 v prodloužení a zůstává desátý.

Radost hokejistů Vsetína.

Vsetín, který v minulém utkání před týdnem podlehl Sokolovu 3:4 a skončila jeho 11 zápasů trvající vítězná série, musel od 5. minuty dohánět ztrátu po brance Jana Slaniny. V čase 12:14 vyrovnal v přesilové hře Pavel Klhůfek a ve 32. minutě otočil stav David Vítek. Za 102 sekund zvýšil Jan Štefka a v 57. minutě dovršil výsledek v power play do prázdné branky Fin Riku Sihvonen.

Poruba nebodovala poprvé po pěti zápasech, z nichž čtyři vyhrála. Třebíč oslavila čtvrtou výhru za sebou. V polovině úvodní části ji dostal v oslabení do vedení Miroslav Holec, minutu před koncem první třetiny zvýšil Martin Dočekal a v čase 19:51 upravil Radim Ferda už na 3:0.

V 33. a 38. minutě se Poruba dvěma góly vrátila do hry. Nejdříve využil přesilovku Michal Vachovec a při hře čtyř proti čtyřem skóroval Dominik Hrníčko. Osm sekund před koncem druhé třetiny ale odpověděl David Michálek a Horácká Slavia už vedení 4:2 udržela do konce.

Zlín v sedmém utkání pod novým trenérem Milošem Říhou mladším pošesté prohrál, přestože nad Litoměřicemi dvakrát vedl. Berani otevřeli skóre ve 12. minutě díky obránci Tadeáši Talafovi. Ve třetí třetině nejdříve vyrovnal Josef Jícha, Zlínu vrátil náskok v početní výhodě obránce Daniel Gazda, ale v 57. minutě vynutil nastavení Přemysl Svoboda. V čase 61:26 rozhodl Ondřej Procházka.

Jihlava zabrala po třech zápasech bez bodu a v Pelhřimově zdolala Sokolov 4:3. Dukla prohrávala po 29 sekundách po brance Stanislava Vrhela. Ve 14. minutě vyrovnal Josef Skořepa, ale po polovině utkání vrátil Baníku vedení Jakub Hajný. Jihlava ale od 35. do 44. minuty díky Davidu Valovi, Filipu Dundáčkovi a Tomáši Harkabusovi otočila stav. Výsledek už jen zkorigoval v přesilovce Jaromír Kverka.

Poslední Pardubice B podlehly v Chrudimi Kolínu 3:5 a po třetí porážce za sebou ztrácejí na předposlední Šumperk už 11 bodů. Gólem a asistencí se na vítězství Kozlů podílel mistr světa z roku 2010 Petr Koukal, který získal s Pardubicemi tři mistrovské tituly.

Za záložní tým Dynama nastoupily tři nové posily. Obránce Daniel Bukač přišel ze Zlína a útočníci Jan Hruška a Tomáš Svoboda na střídavý start z druholigového Znojma. Svoboda si připsal gól a přihrávku a Hruška dvě asistence.

Šumperk klesl na předposlední místo po domácí porážce s Přerovem 4:6. Páté prohře Draků z posledních šesti zápasů nezabránil ani útočník Tomáš Vildumetz, který se do Šumperku vrátil po působení v Porubě i Pardubicích B a nasbíral dvě asistence. Za Zubry dvakrát skóroval David Březina.

Pražská Slavia vyhrála ve Frýdku-Místku 2:1 a díky čtvrté výhře z uplynulých pěti duelů se posunula z 13. na 12. místo. Ve 40. minutě rozhodl v přesilové hře Jaroslav Brož.

34. kolo první hokejové Chance ligy:
Vsetín - Prostějov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 13. Klhůfek, 32. Vítek, 34. Štefka, 57. Sihvonen - 5. Slanina. Rozhodčí: Petružálek, Květoň - Polák, Hnát. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 2091.
Jihlava - Sokolov 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 14. Skořepa, 35. Vala, 36. Dundáček, 44. Harkabus - 1. Vrhel, 33. Hajný, 55. Kverka. Rozhodčí: Zubzanda, Kosnar - Jindra, Štofa. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 310.
Zlín - Litoměřice 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 12. Talafa, 55. Gazda - 49. Jícha, 57. P. Svoboda, 62. O. Procházka. Rozhodčí: R. Svoboda, Grygera - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 1759.
Poruba - Třebíč 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)
Branky: 33. Vachovec, 39. Hrníčko - 11. Holec, 19. Dočekal, 20. Ferda, 40. D. Michálek. Rozhodčí: Cabák, T. Veselý - Hanzlík, Peluha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1063.
Frýdek-Místek - Slavia Praha 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 16. Kowalczyk - 18. Žovinec, 40. J. Brož. Rozhodčí: Koziol, Čáp - Kleprlík, Bezděk. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 711.
Šumperk - Přerov 4:6 (2:2, 1:4, 1:0)
Branky: 4. Š. Jelínek, 8. Žálčík, 33. Kunst, 53. Nedvídek - 15. a 28. Březina, 3. R. Černý, 35. T. Doležal, 35. Dobša, 38. Jakub Svoboda. Rozhodčí: Wagner, Vrba - Otáhal, Vašíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 1170.
Pardubice B - Kolín 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Branky: 34. T. Svoboda, 42. T. Urban, 45. Matýs - 6. D. Šedivý, 13. J. Sklenář, 17. Z. Král, 25. Koukal, 60. Síla. Rozhodčí: Hucl, Šudoma - Baxa, Pěkný. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 455.