Vaněček vychytal v NHL výhru pro New Jersey. Devils nastříleli Red Wings pět gólů

Vítek Vaněček se v NHL zasloužil 32 zákroky o výhru hokejistů New Jersey 5:1 v Detroitu a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Český gólman zneškodnil v utkání pět pokusů Dominika Kubalíka a o třetí vychytanou nulu v sezoně jej připravil až v 58. minutě Lucas Raymond.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vaněček vychytal v NHL výhru a o nulu přišel až v závěru

Vaněček vychytal v NHL výhru a o nulu přišel až v závěru | Foto: Tim Fuller/USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

New Jersey vstřelilo první dvě branky v přesilových hrách. Skóre otevřel v polovině zápasu Dougie Hamilton tvrdou ranou od modré čáry a další jeho střelu tečoval ve 37. minutě Nico Hischier.

Zbývající góly padly ve třetí třetině. Náskok Devils postupně zvýšili Michael McLeod, Alexander Holtz a Jack Hughes. Detroit zkorigoval porážku v početní převaze po akci Dylana Larkina, jehož přihrávku zakončil Raymond do prázdné branky.

Vaněček vytáhl nejtěžší zákrok za stavu 3:0, když zastavil únik Michaela Rasmussena a poradil si i s jeho následnou dorážkou. Český gólman si vylepšil bilanci na 14 výher a 7 proher, z toho ke dvěma došlo až v prodloužení.

Ve statistikách patří v této sezoně v lize k nejlepším v průměru inkasovaných branek na zápas (2,31) a uzavírá druhou desítku v úspěšnosti zásahů (91,4 procenta).

Kubalík byl s pěti pokusy nejpilnějším střelcem týmu a vybojoval i dvě přesilové hry, přičemž ve druhé vsítil Detroit čestný úspěch. Jeho spoluhráč Filip Hronek byl jediným obráncem týmu, který ve statistice +/- neskončil v záporných hodnotách.

Výsledky NHL:

• Detroit - New Jersey 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
    Branky: 58. Raymond - 30. Hamilton, 37. Hischier, 42. McLeod, 47. Holtz, 54. J. Hughes. Střely na branku: 33:27. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celé utkání, inkasoval jeden gól z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 97 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Vaněček, 2. Hamilton, 3. Hischier (všichni New Jersey).
  • Minnesota - Tampa Bay 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
    Branky: 28. a 58. Kaprizov, 15. Eriksson Ek, 30. Addison, 36. Steel - 34. Point. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18.427. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Addison, 3. Spurgeon (všichni Minnesota). Anaheim - Dallas 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Branky: 4. Henrique, 12. McTavish. Střely na branku: 27:35. Diváci: 13.179. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. McTavish, 3. Henrique (všichni Anaheim).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít