Branky, body, vteřiny

Tatran pokračuje v krasojízdě, v derby skolil Spartu a zvýšil náskok v čele

Souboj celků z hlavního města uzavřel 18. kolo v superlize florbalistů. Doposud stoprocentní Tatran Střešovice potvrdil na vlastní palubovce roli favorita a zdolal pátou Spartu 5:3. Druhé už jsou s dvanáctibodovou ztrátou Vítkovice, které pod vedením nových trenérů zničily Pardubice 14:3. O bod zpět je třetí Mladá Boleslav, jež má duel s FBC Ostrava odložen na 19. ledna.

Sestřih a ohlasy utkání Tatran Střešovice - Sparta Praha

Čtyřmi body (2+2) přispěl k dalšímu triumfu vedoucího týmu nejvyšší soutěže Tomáš Hanák. Pátá Sparta neuspěla po sérii šesti vítězství.

Tatran otevřel skóre v 5. minutě, kdy našel brankář Tomáš Jurco výhozem za obranou hostujícího mužstva Martina Šindeláře, který prostřelil Martina Beneše. V polovině první třetiny navíc zvýšil po Hanákově přihrávce Matěj Havlas.

Ve 26. minutě sice zkorigoval stav Mikuláš Krbec, ale ve 35. minutě odpověděl Hanák, který za 149 sekund navíc upravil na 4:1. Ve 48. minutě se zapsal podruhé v utkání mezi střelce také Havlas. Sparta následně už jen zmírnila porážku dvěma góly v power-play, o které se postarali Dominik Bartoš a Jiří Curney.

Vítkovice nadělovaly

Daniel Folta s Tomášem Martiníkem na konci minulého kalendářního roku nahradili odvolaného kouče Pavla Bruse. Místo asistenta reprezentačního trenéra už vedli tým při domácí výhře nad Bohemians 10:3 dočasně Martiník s Tomášem Veltšmídem, teď už se na lavičku postavilo nové duo.

Na kanonádě se podílel šesti body za dvě branky a čtyři asistence Marek Matejčík. Hattrick a dvě přihrávky zaznamenal Adam Zubek. Pardubice po deváté porážce za sebou klesly na 13. místo za Sokol Královské Vinohrady, který překvapivě vyhrál v pražském derby na hřišti Bohemians 6:5.

Po dvou gólech Královských Vinohrad vstřelili Matěj Horák a Daniel Gärtner, čtyři asistence nasbíral Tomáš Gärtner.

Florbalisté Vítkovic
zdroj: Facebook Florbal Vítkovice

K vítězství Chodova v Otrokovicích 14:4 přispěl pěti body za čtyři branky a jednu přihrávku Marek Vávra, který se se 49 body i 28 brankami posunul na druhé místo statistik superligy. V produktivitě ztrácí bod na Filipa Formana z Bohemians a mezi střelci dva góly na Formanova spoluhráče Jakuba Buršíka. Hattrick za Pražany dal také Antonín Votava.

Česká Lípa zdolala poslední Karlovy Vary 5:4 díky brance Štěpána Slaného v přesilové hře pouhých osm sekund před koncem.

Livesport superliga florbalistů - 18. kolo:

FbŠ Bohemians - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)
Branky: 6. P. Šebek, 10. J. Petrák, 23. Buršík, 26. K. Petrák, 54. Kawulok - 4. a 23. M. Horák, 36. a 49. D. Gärtner, 40. Jan Procházka, 51. V. Klápa.

1. SC Vítkovice - Sokoli Pardubice 14:3 (3:2, 6:0, 5:1)
Branky: 24., 28. a 50. Zubek, 12. a 23. M. Gattnar, 23. a 51. Delong, 30. a 34. Matejčík, 42. a 55. Jan Šebesta, 9. Fukala, 15. Šindler, 52. Hubálek - 13. Křinka, 14. Kohoutek, 54. Žáček.

Panthers Otrokovice - Chodov 4:14 (2:4, 2:2, 0:8)
Branky: 12. Kelemen, 13. P. Kopecký, 21. Grich, 21. Nehila - 3., 19., 41. a 47. M. Vávra, 8., 25. a 29. Votava, 10. Vošta, 50. Sýkora, 53. Matoušek, 54. Komárek, 57. Skřivánek, 59. J. Bauer, 60. Jambor.

FBC Česká Lípa - FB Hurrican Karlovy Vary 5:4 (2:2, 0:0, 3:2)
Branky: 10. Štěrba, 14. Kopič, 45. Stárek, 49. Peška, 60. Slaný - 17. a 54. M. Klápa, 13. Lebeda, 52. Tomčo.

Tatran Střešovice - Sparta Praha 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 11. a 48. Havlas, 35. a 38. T. Hanák, 5. Šindelář - 26. M. Krbec, 57. Bartoš, 59. Curney.