Poruba - Pardubice B 4:2Hokejisté Poruby předstihli v čele první ligy Vsetín

Aktualizováno

Hokejisté Poruby vyhráli v 36. kole první ligy doma po obratu nad Pardubicemi B 4:2 a posunuli se do čela tabulky o bod před Vsetín, který podlehl na vlastním ledě Přerovu 1:3. Ostravané mají navíc ještě jedno utkání k dobru. Poruba předstihla i Třebíč, která klesla po prohře v Sokolově 2:3 na třetí pozici. Až na 12. místo se po domácí porážce s pražskou Slavii 0:4 propadl Zlín, který loni sestoupil z extraligy.

Hokejisté Poruby. Ilustrační foto.

Poslední Pardubice B na ledě Poruby vedly ještě po dvou třetinách 2:0, ale nakonec se jim nepodařilo podruhé v sezoně dosáhnout na dvě výhry za sebou. Poruba naopak po obratu nedopustila třetí porážku v řadě. Záložní tým Dynama po 46 sekundách otevřel skóre v oslabení díky Tomáši Urbanovi, který ve 12. minutě svým druhým gólem zvýšil na 2:0.

Za Porubu se prosadil poprvé po 29 vteřinách závěrečného dějství Tomáš Gřeš. V 54. minutě vyrovnal v přesilové hře Tomáš Šoustal a v čase 56:29 otočil stav Kanaďan Aaron Berisha. Výsledek pečetil 21 sekund před koncem při power play do prázdné branky Dominik Hrníčko.

Třebíč po sérii pěti výher neuspěla v Sokolově, který zabral po dvou porážkách. Baník se ujal vedení 22 sekund před koncem první třetiny díky Vítu Jiskrovi. Ve 27. minutě se domácí opět radovali po brance Martina Osmíka a za 49 vteřin v přesilové hře upravil obránce Martin Rohan už na 3:0. Horáckou Slavii vrátil do hry ve 43. minutě bek Daniel Poizl a 149 sekund před koncem využil přesilovku Miroslav Holec, ale Sokolov už těsný náskok udržel.

Zlín nenavázal na sobotní vítězství v Přerově 4:3 v prodloužení a po sedmé porážce z posledních devíti zápasů klesl z 10. místo ještě o dvě příčky. Po šesté výhře z uplynulých sedmi zápasů jej předstihla Slavia a také Sokolov.

Bezbrankový stav ve Zlíně prolomil v čase 28:23 v přesilové hře obránce Karel Klikorka, v 37. minutě využil další početní výhodu Robin Všetečka a 79 sekund před druhou pauzou při hře čtyř proti čtyřem zajistil Pražanům už tříbrankový náskok Lukáš Žejdl. V 52. minutě se prosadil ještě v přesilovce pěti proti třem Jaroslav Brož, který stejně jako Klikorka v utkání zaznamenal i dvě asistence. Brankář Roman Málek udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Litoměřice vyhrály v souboji o 4. místo v Prostějově 5:3 a uspěly počtvrté v řadě. Dvěma góly k tomu přispěl Filip Kuťák. Jestřábům nepomohly ani tři body za gól a dvě přihrávky Romana Vlacha.

Pátou prohru z posledních šesti duelů si připsala Jihlava, která ve svém azylu v Pelhřimově utrpěla debakl s Kolínem 0:5. Dva góly dal obránce René Piegl. Prvním čistým kontem v sezoně pomohl ke čtvrté výhře Kolína za sebou brankář Tomáš Sajdl.

Předposlední Šumperk podlehl doma Frýdku-Místku 2:4 a počtvrté za sebou prohrál. Hosté ukončili sérii tří proher. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli zadák Jakub Teper a polský útočník Alan Lyszczarczyk.

36. kolo první hokejové Chance ligy:
Jihlava - Kolín 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 25. a 40. Piegl, 7. Morong, 27. Ouřada, 56. Z. Král. Rozhodčí: Jechoutek, Grygera - Vašíček, Beneš. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 305.
Vsetín - Přerov 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 8. Berzinš - 3. Jakub Svoboda, 47. F. Dvořák, 60. Jan Svoboda.Rozhodčí: Skopal, Micka - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 2039.
Poruba - Pardubice B 4:2 (0:2, 0:0, 4:0)
Branky: 41. Gřeš, 54. T. Šoustal, 57. Berisha, 60. Hrníčko - 1. a 12. T. Urban. Rozhodčí: Koziol, Rapák - Otáhal, Roupec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 982.
Zlín - Slavia Praha 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 29. Klikorka, 37. Všetečka, 39. Žejdl, 52. J. Brož. Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Zídek, Blažek. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:3. Diváci: 1285.
Sokolov - Třebíč 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 20. Jiskra, 27. Osmík, 28. M. Rohan - 43. Poizl, 58. Holec. Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Kokrment, Pěkný. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 487.
Prostějov - Litoměřice 3:5 (3:2, 0:1, 0:2)
Branky: 10. R. Vlach, 16. Jansa, 19. Illéš - 4. a 13. Kuťák, 22. Kracík, 52. O. Procházka, 56. Koláček. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Peluha, Polák. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 812.
Šumperk - Frýdek-Místek 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 7. Vildumetz, 32. D. Bartoš - 17. Ramik, 26. A. Zeman, 47. Lyszczarczyk, 50. Teper. Rozhodčí: Zavřel, R. Svoboda - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1082.