Chytilova asistence Rangers k výhře nestačila, prohrála také Vejmelkova Arizona

ČTK ČTK
16. 1. 2023 7:08
Český hokejový brankář Karel Vejmelka 22 zákroky neodvrátil prohru Arizony 1:2 na ledě Winnipegu. Stejným výsledkem podlehli také hokejisté NY Rangers Montrealu. Jedinou branku newyorského celku připravil útočník Filip Chytil.
Karel Vejmelka.
Karel Vejmelka. | Foto: Reuters

Všechny tři branky v souboji Winnipegu s Arizonou padly ve druhé třetině. Jako první Vejmelku překonal po 37 sekundách druhé části Pierre-Luc Dubois, na jeho branku odpověděl Clayton Keller, ale v čase 36:45 rozhodl o výhře Jets Blake Wheeler.

Winnipeg vyhrál osmý z posledních devíti duelů a posunul se do čela Západní konference. Coyotes naopak podeváté za sebou nebodovali a na Západě zůstávají čtrnáctí.

Hokejisté NY Rangers vyšli po sedmi zápasech bodově naprázdno. Sérii newyorského týmu přerušil Montreal, který zásluhou branek Kirbyho Dacha a Colea Caufielda vyhrál v Madison Square Garden 2:1.

Na jediné brance Rangers se asistencí podílel Filip Chytil, po jehož nepovedené střele si do ideální pozice vybruslil Artěmij Panarin a srovnal na 1:1. Český útočník vylepšil svou sezonní bilanci na 23 bodů (12+11).

Výsledky NHL:

NY Rangers - Montreal 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 37. Panarin (Chytil) - 25. Dach, 49. Caufield. Střely na branku: 39:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. Caufield (oba Montreal), 3. Šesťorkin (Rangers).

Winnipeg - Arizona 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 21. Dubois, 37. Wheeler - 32. Keller. Střely na branku: 24:21. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 58 minut a 52 sekund, inkasoval dva góly z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta. Diváci: 24:21. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Wheeler, 3. Kasian (všichno Winnipeg).

Carolina - Vancouver 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 3. Stastny, 20. Martinook, 58. S. Aho - 38. Bear, 48. J. Miller, 60. Boeser, rozhodující sam. nájezd E. Pettersson. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Delia, 2. Boeser (oba Vancouver), 3. S. Aho (Carolina).