Florbalistky Vítkovic deklasovaly Střešovice a obhájily pohárový triumf

Florbalistky Vítkovic porazily v úterním finále Poháru Českého florbalu v Brně Tatran Střešovice vysoko 11:0 a obhájily titul z loňska. Celkově se dočkaly triumfu popáté a navázaly na úspěchy z let 2015, 2017 a 2018. Zajistily si také účast na Poháru mistryň v příštím roce.

Radost florbalistek Vítkovic na archivním snímku.

Šesti body za dva góly a čtyři asistence pomohla k výhře favoritek polská útočnice Dominika Buczeková a hattrick vstřelila Vendula Maroszová. Čisté konto si připsala Nikola Příleská.

Vítkovice, které vládnou v této sezoně extralize po 17 kolech bez ztráty bodu, se ujaly vedení ve 4. minutě. Po chybné rozehrávce Karolíny Stůjové si Maroszová vyměnila balonek s Buczekovou a zamířila do odkryté branky.

Na přelomu první a druhé třetiny se Ostravanky ubránily při vyloučení Barbory Huskové a ve 24. minutě při trestu Elišky Willmannové dokonce zvýšily náskok. Po přihrávce Zuzanny Krzywakové překonala brankářku Elišku Drbalovou forhendovým blafákem Buczeková.

V polovině utkání proměnila další ztrátu Pražanek v tříbrankový náskok Šárka Staňková a za 40 sekund se po další asistenci Buczekové prosadila podruhé Maroszová. Opět po pasu Buczekové skórovala ještě 31 sekund před druhou pauzou Willmannová.

Po 99 sekundách závěrečné části opět v oslabení při vyloučení Michaely Šponiarové proměnila brejk Buczeková a ve 44. minutě skórovala z trestného střílení Barbora Husková. Další gól přidala forhendovým blafákem Krzywaková a v 52. minutě dovršila hattrick Maroszová.

Tatran při snaze o čestný úspěch sáhl k power play a do prázdné branky zajistila dvouciferné skóre Vítkovic Michaela Kubečková. A 48 sekund před koncem měla poslední slovo také při hře Střešovic bez brankářky Krzywaková.

Finále Poháru Českého florbalu v Brně - ženy
Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 0:11 (0:1, 0:4, 0:6)
Branky: 4., 31. a 52. Maroszová, 26. a 42. Buczeková, 49. a 60. Z. Krzywaková, 30. Staňková, 40. Willmanová, 44. Husková z tr. střílení, 54. Kubečková. Rozhodčí: Lišková, Zamazalová. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 627.