Montreal - Boston 2:4Velký český večer! Pastrňák a spol. slaví rekord, Vaněček má asistenci u vítězného gólu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Česká kolonie v Bostonu se znovu prosadila! Český útok ve složení David Pastrňák, David Krejčí a Pavel Zacha se podílel na všech čtyřech gólech, jimiž Bruins srazili slavný Montreal (4:2). Nejlépe si vedl Pastrňák, jenž si připsal čtyři body za gól a tři asistence a v tabulce ligové produktivity se posunul na třetí místo. Svým 37. gólem v sezoně si rovněž pojistil pozici druhého nejlepšího střelce NHL, na vedoucího Connora McDavida z Edmontonu ztrácí tři přesné zásahy. Krejčí přidal gól a přihrávku a Zacha jednu asistenci.

David Pastrňák v utkání NHL proti Montrealu.

Vedlo se i New Jersey s Vítkem Vaněčkem v brance. Devils udolali Rytíře z Las Vegas 3:2 v prodloužení a český gólman si k 28 zásahům připsal i asistenci u vítězné trefy Dougieho Hamiltona. První branku po operaci třísel dal Ondřej Palát. Jeden gól ve vzájemném zápase připravili Filip Hronek a Tomáš Hertl. Spokojenější byl po utkání obránce Hronek, jehož Detroit zdolal San Jose 3:2 v prodloužení.

Boston v Montrealu od poloviny zápasu prohrával, zásluhou skvělého Pastrňáka ale zápas otočil a jako první celek v historii NHL dosáhl na osmdesátibodovou hranici.již ve 47. zápase. Bruins tak překonali rekord, který držely týmy Montrealu (1943/1944) a Philadelphie (1979/1980). Oba celky dosáhly na 80 bodů o dva duely později.

Pastrňák svůj třetí čtyřbodový večer v ročníku odstartoval ve 35. minutě, kdy našel Taylora Halla, jenž srovnal na 1:1. Zbylé tři body si schoval do třetí třetiny, ve které nejprve připravil trefu pro Davida Krejšího a v závěru se podílel na vítězné brance Patrice Bergerona. Gólu se dočkal 49 sekund před koncem základní hrací doby a uzavřel skóre na 4:2.

Havířovský rodák v posledních pěti zápasech získal 10 bodů a jako devátý hráč v klubové historii zaznamenal na ledě Montrealu čtyři body. Naposledy se to před bezmála třiceti lety povedlo Tomovi Fergusovi. Český kanonýr byl také vyhlášen první hvězdou zápasu.

Palát ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu New Jersey s Vegas a v sezoně poznamenané zraněním vstřelil svůj čtvrtý gól. Golden Knights skóre otočili pro dva body si ale nedošli. Hlavní podíl na vítězství Devils měl Dougie Hamilton, který v 59. minutě zařídil prodloužení a v něm v přesilové hře rozhodl. Vaněček protáhl svou osobní vítěznou sérii na osm zápasů. Ke spolehlivému výkonu přidal také asistenci u rozhodující Hamiltonovy trefy a zaznamenal druhý kanadský bod v NHL. "Není to jen o mně, kluci hrají výborně. Tvrdě brání a dávají spoustu branek. Celý tým pracuje tak, jak má, a proto vyhráváme," konstatoval český gólman.

Detroit na vlastním ledě zdolal San Jose 3:2 v prodloužení a vyhrál druhý z posledních třech zápasů. Hronek se podílel na první brance zápasu a s 33 body je suverénně nejproduktivnějším českým obráncem. Pod vyrovnávací trefu Tima Meiera na 1:1 se podepsal Hertl, jemuž v bodování českých hokejistů patří druhé místo. Výhru Red Wings zařídil v 25 sekundě prodloužení Andrew Copp.

Ani 43 zákroků brankáře Petra Mrázka nepomohlo Chicagu k výhře na ledě Vancouveru. Canucks pod novým trenérem Rickem Tocchetem zvítězili 5:2 a bodovali po třech zápasech. Chicago nebodovalo podruhé za sebou a v tabulce Západní konference kleslo na poslední místo.

Ze dna se po výhře v Arizoně odlepil Anaheim. Vítězství 5:2 řídil dvěma góly a jednou asistencí obránce Cam Fowler. V brance Coyotes dostal před Karlem Vejmelkou přednost Connor Ingram, jenž inkasoval čtyřikrát ze 42 střel.

Do zápasu v úterním programu nezasáhli ani Pavel Francouz a David Rittich. Colorado i bez českého gólmana porazilo Washington 3:2. Winnipeg prohrál po dvou výhrách a nevyužil možnost návratu do čela Západní konference.

Z výhry se neradoval ani Radko Gudas. Florida nezvládla přestřelku v Pittsburghu a podlehla Penguins 6:7 v prodloužení. Výhru Tučňáků vystřelil obránce Kris Letang, který v zápase zaznamenal čtyři body (2+2) a odehrál nejlepší duel v ročníku.

Výsledky úterních zápasů NHL:
Montreal - Boston 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 30. a 52. Dach - 35. Hall (PASTRŇÁK), 50. KREJČÍ (PASTRŇÁK, ZACHA), 58. Bergeron (PASTRŇÁK), 60. PASTRŇÁK (KREJČÍ). Střely na branku: 22:29. Diváci: 21 105. Hvězdy zápasu: 1. PASTRŇÁK, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Dach (Montreal).
Tampa Bay - Minnesota 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 30. a 39. Perry, 55. Stamkos, 60. Kučerov - 24. J. Eriksson Ek, 32. Kaprizov. Střely na branku: 39:35. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Perry, 3. Colton (všichni Tampa Bay).
New Jersey - Vegas 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 59. a 64. Hamilton (na druhou VANĚČEK), 4. PALÁT - 32. Hutton, 35. W. Karlsson. Střely na branku: 38:30. VÍTEK VANĚČEK za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 93,3 procenta. Diváci: 16 086. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. VANĚČEK, 3. PALÁT (všichni New Jersey).
Philadelphia - Los Angeles 3:4 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 6. J. van Riemsdyk, 11. Allison, 31. Ristolainen - 10. a 12. Kopitar, 39. Fagemo, 62. Fiala. Střely na branku: 31:38. Diváci: 15 602. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Kopitar (oba Los Angeles), 3. Provorov (Philadelphia).
Pittsburgh - Florida 7:6 v prodl. (3:3, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 19. a 65. Letang, 11. Rakell, 12. Heinen, 40. Crosby, 51. D. O'Connor, 55. Malkin - 20. a 58. Verhaeghe, 7. Reinhart, 9. M. Tkachuk, 31. Ekblad, 45. Colin White. Střely na branku: 49:39. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Verhaeghe (Florida).
St. Louis - Buffalo 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
Branky: 25. Barbašov, 28. B. Schenn, 41. Kyrou - 1. J. Skinner, 2. Tuch, 10. Power, 22. Tage Thompson, 59. Cozens. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Tuch (oba Buffalo), 3. Faulk (St. Louis).
Nashville - Winnipeg 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 34. Glass, 46. Jeannot - 1. Dubois. Střely na branku: 41:33. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Jeannot, 2. Glass, 3. Saros (všichni Nashville).
Colorado - Washington 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 9. Lehkonen, 23. Cogliano, 36. Newhook - 25. Sheary, 50. Ovečkin. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18 131. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. O'Connor, 3. Newhook (všichni Colorado).
Arizona - Anaheim 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 51. Hayton, 55. Schmaltz - 25. a 44. Fowler, 18. Vatrano, 24. Terry, 57. Henrique. Střely na branku: 39:43. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Terry (oba Anaheim), 3. Hayton (Arizona).
Detroit - San Jose 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 23. Erne (HRONEK), 37. Rasmussen, 61. Copp - 28. Meier (HERTL), 40. Couture. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Copp, 2. Rasmussen (oba Detroit), 3. E. Karlsson (San Jose).
Vancouver - Chicago 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)
Branky: 28. a 36. Kuzmenko, 52. Joshua, 53. Dries, 59. Horvat - 18. P. Kane, 33. Lafferty. Střely na branku: 48:14. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago 58 minut a 9 sekund, inkasoval čtyři góly ze 47 střel a úspěšnost zákroků měl 91,5 procenta. Diváci: 18 988. Hvězdy zápasu: 1. Kuzmenko, 2. Joshua, 3. E. Pettersson (všichni Vancouver).