MS smíšených dvojic 2024 Švédsko

Basketbalistky USK Praha vyhrály v Polkowicích a jsou druhé ve skupině

Basketbalistky ZVVZ USK Praha zvítězily v 11. kole Evropské ligy v Polkowicích vysoko 92:57 a právě polský celek předstihly na druhém místě skupiny A. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové oplatily Polkowicím domácí porážku 80:83 z poloviny listopadu. Další zápas je čeká příští týden v úterý od 19:00 doma proti Fenerbahce Istanbul.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body María Condeová. Na dvouciferný počet bodů v týmu vítězek dosáhly také Alyssa Thomasová, Valériane Vukosavljevičová (obě 16) a Temi Fágbénléová (13).

České šampionky měly podařený vstup do utkání. Za necelých šest minut vedly 14:4 a podílely se tom hlavně tradiční americké opory. Šest bodů stihla Thomasová a čtyři Brionna Jonesová. Polkowice sice stáhly dvakrát ztrátu na pět bodů, ale pražský celek díky trojce Vukosavljevičové a koši Thomasové, která svou bilanci za první čtvrtinu zaokrouhlila na 10 bodů, odskočil opět na dvouciferný rozdíl.

Basketbalistky USK Praha vyhrály v Polkowicích

Osmibodová šňůra vynesla hostujícímu celku vedení 28:15. Trojkou ji přerušila Klaudia Gertchenová. Na rozdíl 13 bodů se dostal výběr trenérky Hejkové ve druhé čtvrtině ještě třikrát. Před poločasem ale Artemis Spanuová snížila na 28:37.

Polkowice se ještě na startu třetí čtvrtiny dokázaly dostat na rozdíl osmi bodů, ale potom hráčky USK naprosto dominovaly. Výsledkem byla šňůra 24:0. Začala ji pěti body Vukosavljevičová, pak dala tři trojky za sebou Condeová. Tu pak raději před dalším pokusem z dálky faulovala Zala Friškovecová, ale španělská reprezentantka proměnila všechny tři trestné hody.

Totální výpadek domácího týmu přerušila až v 29. minutě trojkou Gertchenová. Na začátku závěrečné desetiminutovky odskočil USK na 35 bodů. Domácí hráčky sice snížily na 54:80, série 12:0 však zajistila pražskému celku nejvyšší rozdíl v zápase 38 bodů. O poslední korekci skóre se postarala trojkou Wiktoria Zasadová.

BC Polkowice - ZVVZ USK Praha 57:92 (15:25, 28:37, 37:67)

Nejvíce bodů: Spanuová 15, Wheelerová 13, Mavungaová 9 - Condeová 18, Thomasová a Vukosavljevičová po 16. Fauly: 12:16. Trestné hody: 10/5 - 17/15. Trojky: 8:9. Doskoky: 26:40.