Golden State v NBA přestřílel Toronto a už je na pozicích pro play off

foto Stephen Curry z týmu Golden State (s míčem) a Gary Trent z Toronta v utkání basketbalové NBA, které se hrálo 27. ledna 2023.

San Francisco - Basketbalisté Golden State Warriors v NBA zvítězili nad Torontem 129:117 a v tabulce Západní konference se tak dostali na sedmou příčku. Obhájce titulu opět táhl Steph Curry, který nasbíral 35 bodů, 7 doskoků a 11 asistencí. Janis Adetokunbo se 41 body a 12 doskoky podílel na výhře Milwaukee 141:131 nad Indianou, Bucks tak dotírají na druhé místo Východní konference.

Toronto vedlo v San Franciscu většinu první půle a to až o osm bodů. Ale Golden State postupně zápas otáčelo a definitivně získalo zápas do svých rukou pěti trojkami v posledních třech minutách třetí čtvrtiny, z nichž čtyři dal náhradník Jonathan Kuminga. Ve čtvrté čtvrtině pak už Warriors vedení bez větších potíží uhájili.

"Jonathan opět ukázal svůj talent. Když bude hrát takhle, tak to může dotáhnout opravdu daleko," ocenil dvacetiletého spoluhráče Klay Thompson, který sám dal šest trojek a 29 bodů. "Konečně jsme zas nad padesátiprocentní úspěšností. Musíme v tom pokračovat a vyhrávat zápasy, ať už to bude stát cokoli," dodal Curry.

Ve vyrovnané tabulce Západní konference se tak Warriors dostali před Phoenix na sedmé místo a už je dělí jen jedna výhra od šestého Dallasu, který drží pozici pro přímý postup do play off.

V kontaktu s Golden State je také Minnesota, která přehrála Memphis Grizzlies 111:100. Memphis tak potvrdil, že bez zraněného pivota Stevena Adamse se trápí a prohrál popáté za sebou. Nepomohl mu ani triple double Ja Moranta za 27 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí. Minnesotu opět táhl Anthony Edwards s 25 body.

Ofenzivní představení předvedlo Milwaukee, které trefilo devět prvních trojek a v poločase mělo na kontě už 85 bodů a vedení o 33 bodů nad Indianou. Po změně stran ale Bucks přeci jen polevili a Indiana se ještě vrátila do zápasu, když tři a půl minuty před koncem snížila na 7 bodů. Potvrdila tak, že je v sezoně nejlepším celkem na obraty ve skóre, když vyhrála už 11 zápasů, v nichž prohrávala dvouciferným rozdílem. Jenže Bucks tentokráte výhru nepustili.

"Byli jsme v dobrém rytmu, takže jsme to dokoázali dohrát do vítězného konce. Ta první půle byla skvělá a celkově je to dobré venkovní vítězství," řekl trenér Milwaukee Mike Budenholzer. "Začali jsme hrozně pomalu. Když jsme se dostali do jejich tempa, vypadalo to dobře, ale ta ztráta z první půle už byla velká," řekl rozehrávač Indiany TJ McConnell, který dal 19 bodů. Nejlepším střelcem Pacers byl s 24 body Myles Turner.

Shai Gilgeous-Alexander se 35 body podílel na výhře Oklahoma City nad Clevelandem 112:100. Cavaliers nepomohlo ani 31 bodů a 13 asistencí od Dariuse Garlanda. Cleveland hrál bez několika opor v čele s Donovanem Mitchellem.

Výsledky pátečních zápasů NBA:

Golden State - Toronto 129:117, Indiana - Milwaukee 131:141, Miami - Orlando 110:105, Minnesota - Memphis 111:100, Oklahoma City - Cleveland 112:100.

1. Denver 49 34 15 69,4
2. Minnesota 51 26 25 51,0