Slavia jde před Plzeň. Vrba bral při pikantní premiéře bod

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Slávisté v 17. kole první fotbalové ligy využili šanci skočit do čela tabulky, když porazili Jablonec 5:1 a o bod předstihli dosud vedoucí Plzeň. V dalších dnešních zápasech Liberec remizoval s Pardubicemi 1:1, Mladá Boleslav s Brnem 0:0 a Zlín s Baníkem 1:1.

Slávista Ondřej Lingr se raduje z gólu proti Jablonci.

Fotogalerie

Hradec sobotní výhrou 2:1 v Plzni naservíroval sešívaným nečekanou šanci. Slavia v Edenu splnila roli favorita a porazila Jablonec. Hned po startu jara tak má o bod víc než Viktoria.

Pražané vyhráli šesté kolo po sobě a poprvé od září se dostali do čela tabulky o bod před Plzeň. Severočeši prohráli šest z posledních sedmi kol a venku v lize nebodovali počtvrté v řadě. Nadále jim tak patří první barážová příčka.

Zleva David Douděra a Mick van Buren ze Slavie se radují po golu.

Utkání načal gólově slávista Václav Jurečka, v dlouhém nastavení úvodního dějství vyrovnal Vladimir Jovovič a zdálo, že favorit bude mít problémy. "Sešívaní" ale rozhodli mezi 65. až 85. minutou, kdy se trefili střídající Mick van Buren, Ondřej Lingr a dvakrát další příchozí hráč z lavičky Matěj Jurásek.

Vršovičtí v lize s Jabloncem neprohráli v jedenáctém utkání za sebou (z toho 10 vítězství). Doma v nejvyšší soutěži ho porazili pošesté v řadě, v posledních pěti duelech navíc s celkovým skóre 22:1.

Slavia už před úvodním výkopem představila Edenu novou posilu z Norska, záložníka Zafeirise. Také se rozloučila s gólmanem Kovářem, jenž po konci kariéry bude působit jako manažer A-týmu.

Brankář Matej Rakovan ze Zlína zastavuje střelu Roberta Miškoviče z Ostravy.

Zlín při soutěžní premiéře trenéra Pavla Vrby s Ostravou nezačal dobře. Hosty poslal do vedení ve 41. minutě Jiří Klíma, po změně stran ale vyrovnal Libor Kozák. Zlínští tak v nejvyšší soutěži přerušili sérii čtyř porážek, přesto zůstávají předposlední v tabulce. Vrba, který až do poloviny října vedl Baník, nezačal angažmá u "Ševců" vítězstvím. Ostravští v této ligové sezoně venku ještě nevyhráli a jsou desátí.

Favorizovaný Liberec poslala ve 40. minutě do vedení proti Pardubicím zimní posila Victor Olatunji, ale dvě minuty po přestávce hosté srovnali zásluhou vlastního gólu domácího Dominika Plechatého.

Florin Nita z Pardubic při utkání v Liberci.

Poslední Pardubičtí v lize podruhé za sebou remizovali 1:1 a bodovali potřetí z posledních čtyř kol. Liberec vyhrál jediné z posledních čtyř kol a je devátý.

Zbrojovka po srpnové výhře 3:1 bodovala s Mladou Boleslaví i ve druhém vzájemném duelu sezony. Je jedenáctá. Mladá Boleslav neprohrála potřetí za sebou a drží osmou pozici.

Slavia - Jablonec 5:1
Branky: 76. a 85. M. Jurásek, 12. Jurečka, 65. Van Buren, 67. Lingr - 45.+6 Jovovič
Liberec - Pardubice 1:1
Branky: 40. Olatunji - 47. Plechatý vlastní
Mladá Boleslav - Brno 0:0
Zlín - Ostrava 1:1
Branky: 57. Kozák - 41. J. Klíma