AC Milán opět prohrál milánské derby, za Inter rozhodl Martínez

foto Utkání 21. kola italské fotbalové ligy Inter Milán - AC Milán, 5. února 2023. Zleva Lautaro Martínez z Interu a Matteo Gabbia z AC Milán.

Řím - Fotbalisté AC Milán pokračují v nepřesvědčivých výkonech, po prohře v italském Superpoháru prohráli derby s Interem i ve 21. kole Serie A. O výhře 1:0 rozhodl brankou Lautaro Martínez. Neapol zvítězila na hřišti Spezie 3:0 a upevnila si suverénní vedení v tabulce. Dvěma góly se na páté výhře lídra za sebou podílel nigerijský útočník Victor Osimhen, který se šestnácti brankami vládne pořadí střelců. Fiorentina podlehla Boloni 1:2 i kvůli ruce Antonína Baráka. FC Turín si poradil doma s Udine 1:0 a vystřídal soupeře na sedmém místě.

Do první příležitosti derby se dostal v šesté minutě Martínez, jeho střelu z bezprostřední blízkosti však skvěle vyrazil Tatarusanu na roh. Argentinský útočník se tak radoval až po půlhodině hry, při rohu si naběhl na přední tyč a hlavičkou překonal rumunského gólmana. Proti AC Milán dal Martínez už sedmý gól.

Čtvrthodiny před koncem mohl skórovat Giroud, křižnou přihrávku do vápna však nezvládl zpracovat. V závěru zápasu se do výraznějších šancí dostal pouze Inter, góly Lukaka a Martíneze však byly odvolány. Společně se Superpohárem prohrál AC čtyři zápasy za sebou, což je poprvé po šesti letech. "Rossoneri" jsou šestí, Inter druhý, třináct bodů za vedoucí Neapolí.

Utkání 21. kola italské fotbalové ligy Spezia - Neapol, 5. února 2023. Zleva Caldara ze Spezie a Victor Osimhen z Neapole. Favorizovaná Neapol se proti týmu z pozic těsně nad hranou sestupu prosadila až v úvodu druhého poločasu. Domácí obránce Reco zahrál v pokutovém území rukou a následnou penaltu proměnil Kvaracchelija. Gruzínský talent byl i u druhé branky. Jeho centr způsobil ve vápně Spezie rozruch, ve kterém se nejlépe zorientoval Osimhen a hlavičkou poslal Neapol do dvougólového vedení.

Stejná dvojice se zasloužila i o třetí změnu skóre. Po velké chybě v obraně Spezie se dostal Kvaracchelija k míči a předložil ho Osimhenovi, jenž zakončil do prázdné sítě.

Hráči Boloni v úvodu vytvořili velký závar ve vápně Fiorentiny a Barák zahrál rukou. Penaltu bezpečně proměnil Orsolini. Domácím se podařilo vyrovnat za čtyři minuty, střelu Gonzáleze ještě usměrnil mezi tři tyče Saponara. Italský útočník mohl přidat druhý gól, jeho zakončení nůžkami ale skončilo na břevně. Dvě minuty po začátku druhé půle šla Boloňa do vedení, na centr z rohového kopu si naskočil rakouský stoper Posch a brankář Terracciano jeho hlavičku doprostřed branky překvapivě nevyrazil.

FC Turín stále bez zraněného Davida Zimy napravil vyřazení z Italského poháru s Fiorentinou a na domácím hřišti si poradil s Udine. Jedinou branku vstřelil v úvodu druhého dějství Karamoh. Útočník z Pobřeží slonoviny si naběhl na Ainův centr a překonal Milinkoviče-Saviče. Byla to jeho první ligová branka za Turín, kterou navázal na středeční pohárový gól.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Spezia - Neapol 0:3 (68. a 73. Osimhen, 47. Kvaracchelija z pen.), FC Turín - Udine 1:0 (49. Karamoh), Fiorentina - Boloňa 1:2 (19. Saponara - 14. Orsolini z pen., 47. Posch), Inter Milán - AC Milán 1:0 (34. Martínez).