18. února 2023 • 16:55

SESTŘIH: Hradec - Boleslav 0:1. Souboj „domácích“ rozhodl Kušej, šancí měl spoustu

Autor: iSport.cz, ČTK
1
Video se připravuje ...
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Mladé Boleslavi se po 20. kole FORTUNA:LIGY dotáhli svým soupeřům a podnájemníkům z Hradce Králové na jediný bod. Vzájemný zápas obou mužstev rozhodl z jedné ze svých mnoha šancí Vasil Kušej, který zajistil Středočechům vítězství 1:0.

Do první šance se dostal ve čtvrté minutě Hradec. Šimek srazil míč na vlastní branku, ale gólman Šeda míč vyrazil. Na opačné straně Kušejovu střelu chytil brankář Bajza, který zastoupil zraněnou jedničku Reichla.

Mladoboleslavští byli ve většině první půle aktivnější. Po půl hodině hry Bajza zneškodnil Ladrův pokus z úhlu a dorážející Fulnek trefil tyčku. Kušej po samostatném úniku zase napálil jen nohu slovenského brankáře.

Aktivní útočník Kušej se dočkal první ligové trefy v kariéře tři minuty po pauze. Míč po Suchomelově centru propadl na zadní tyč a zimní posila z druholigového Prostějova tvrdou ranou otevřela skóre.

Dvaadvacetiletý Kušej za deset minut mohl přidat druhou branku, ale tváří v tvář Bajzovi tentokrát selhal. První příležitost Hradce po změně stran nevyužil Matěj Koubek, který po rohu ve skluzu přestřelil.

V 70. minutě, kdy pomalu začal sílit tlak Východočechů, získal Kušej míč na hranici vlastní šestnáctky, během působivého sóla přes celé hřiště obešel dva protihráče, jenže znovu ztroskotal na výborném Bajzovi.

Královéhradecký gólman dál držel naděje svého týmu na bodový zisk a v závěru ho nepřekonal ani střídající Žitný. „Votroci“ však ze závěrečného tlaku Šedu prakticky neohrozili a doma v nejvyšší soutěži na sedmý pokus Boleslavi poprvé podlehli.

Góly

Domácí:

Hosté: 48. Kušej

Sestavy

Domácí: Bajza – O. Ševčík (39. Ja. Klíma), F. Čihák, Leibl – Gabriel, Kodeš, Smrž, Rada (C) (62. Trusa), Novotný (62. J. Kučera) – Koubek (83. P. Dvořák), F. Kubala (62. Pudhorocký).

Hosté: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C) (78. Žitný), D. Mareček (84. Mil. Škoda), Fulnek – Kušej (72. Jawo), Ladra (72. Skalák).

Klíčové okamžiky zápasu:

Hradec Králové - Mladá Boleslav: A zase Kušej! Ani tohle sólo přes celé hřiště v bráně ale neskončilo

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Kušej znovu sám před Bajzou, vedení však nezvýšil

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Kušej prostřelil Bajzu a hosté jdou zaslouženě do do vedení, 0:1!

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Kušej se řítil sám na Bajzu, propálit ho ale nedokázal

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905