Po úspěchu v Grand Prix Choupenitch vyhrál na SP v Káhiře jediný zápas

Šermíř Alexander Choupenitch obsadil na Světovém poháru fleretistů v Káhiře 18. místo. Dva týdny po skvělé třetí příčce na Grand Prix v Turíně český olympionik vyhrál jediný zápas.

Alexander Choupenitch na archivním snímku

Osmadvacetiletý bronzový medailista z tokijské olympiády byl jako devátý muž světového žebříčku nasazený rovnou do hlavní soutěže pro 64 šermířů.

V prvním kole porazil nejtěsnějším rozdílem 15:14 soupeře z počátku druhé stovky pořadí FIE Sidartha Kumblu z USA, vzápětí ale podlehl 13:15 světové devětadvacítce Giorgiovi Avolovi z Itálie. Další čeští fleretisté Marek Totušek a Jan Krejčík vypadli ve druhém předkole.

Na SP kordistů v Heidenheimu skončili čeští reprezentanti bez výhry v hlavním pavouku. Do soutěže se ze sedmi reprezentantů probojovali přes kvalifikaci a předkola Michal Čupr a Josef Balcar a oba prohráli hned v prvním kole.

Balcar podlehl pozdějšímu vítězi turnaje Kokimu Kanovi z Japonska a skončil 63., Čupr byl klasifikován na 43. místě.