Liberec pokořil vítěze základní části. Olomouc nepustila Spartu na druhé místo

Aktualizováno

Hokejisté Sparty se neposunuli na druhé místo extraligové tabulky. Místo zisku tří bodů potřebných k předstižení Vítkovic prohráli v zápase 42. kola s Olomoucí doma po nájezdech 1:2. Důležitá dohrávka čekala i Liberec. V 50. kole vyhrál 5:1 nad vedoucími Pardubicemi.

Vpravo se raduje Joseph Thomas Melancon z Liberce ze vstřelené branky, vlevo Michal Birner.

Fotogalerie

Olomouc vedla v Praze díky gólu obránce Dalibora Řezníčka ze 12. minuty a prosadila se tak po dvou zápasech bez vstřelené branky. Ve druhé třetině vyrovnal Michal Řepík. V nájezdech rozhodl kapitán hostů Jan Knotek.

Olomoučtí si připsali výhru i přesto, že nastoupili při rozsáhlé marodce se čtyřmi juniory a jedním dorostencem v sestavě.

Liberec zvítězil posedmé v řadě a přiživil naději na přímý postup do čtvrtfinále. V tabulce je i nadále pátý, snížil ale odstup za čtvrtým Hradcem Králové na dva body. Dynamo, již jistý vítěz základní části, si připsalo čtvrtou porážku z posledních šesti zápasů.

Hokejová extraliga
42. kolo
Sparta - Olomouc 1:2 SN
Branky: 25. Řepík - 12. Řezníček, rozhodující nájezd Knotek
50. kolo
Liberec - Pardubice 5:1
Branky: 42. a 55. Birner, 10. Melancon, 42. Faško-Dudáš, 44. Flynn - 22. Cienciala
1.Pardubice5029849156:104107