Dohrávky ELH: Liberec se přiblížil 4. místu, Sparta zůstala třetí

foto Utkání 50. kola hokejové extraligy: Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice, 28. února 2023, Liberec. Michal Birner střílí pátý gól Liberce. Vpravo brankář Pardubic Jan Růžička.

Praha - Hokejisté Sparty prohráli v dohrávaném utkání 42. kola Tipsport extraligy s Olomoucí 1:2 po samostatných nájezdech a nevyužili šanci přeskočit druhé Vítkovice. Hosté vedli díky gólu obránce Dalibora Řezníčka ze 12. minuty a prosadili se tak po dvou zápasech bez vstřeleného gólu. Ve druhé třetině vyrovnal Michal Řepík. V nájezdech rozhodl kapitán hostů Jan Knotek, Olomouc tak vyhrála i druhý zápas v O2 areně v sezoně. Hanáci si upevnili sedmé místo v tabulce, na osmé Brno mají náskok dvou bodů.

V druhém dnešním utkání porazili hokejisté Liberce vedoucí Pardubice 5:1 a připsali si sedmou výhru v řadě. Bílí Tygři jsou po dohrávce 50. kola v tabulce i nadále pátí, snížili ale odstup za čtvrtým Hradcem Králové na dva body. Dynamo, již jistý vítěz základní části, si připsalo čtvrtou porážku z posledních šesti zápasů.

Po dvou třetinách vyrovnané utkání rozhodli Severočeši na začátku třetí části, kdy v rozmezí 42. a 44. minuty třikrát skórovali. Dvěma góly a asistencí se blýskl útočník Michal Birner, tři body si připsal i obránce T.J. Melancon. Liberec se třikrát prosadil v početních výhodách, další gól přidal při hře čtyři na čtyři.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 10. Melancon (Birner), 42. Faško-Rudáš (Balinskis, A. Najman), 42. Birner (Ordoš, Filippi), 44. Flynn (Melancon, A. Najman), 55. Birner (Filippi, Melancon) - 22. Sedlák (Košťálek, Cienciala). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 6023.

* * *

HC Sparta Praha - HC Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Řepík (M. Jandus) - 12. Řezníček (Dujsík, Klimek), rozhodující nájezd J. Knotek. Rozhodčí: Hribik, Hejduk - J. Ondráček II, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 10.728.