Jihlava - Slavia 2:1Stav série 2:0Hokejisté Jihlavy a Přerova postoupili do čtvrtfinále první ligy

Hokejisté Jihlavy a Přerova postoupili z předkola play off první ligy do čtvrtfinále po výhrách v sériích 2:0 na zápasy. Dukla, která v minulé sezoně druhou nejvyšší soutěž ovládla, porazila ve svém azylu v Pelhřimově pražskou Slavii 2:1 a čeká ji repríza loňského finále se Vsetínem. Zubři zdolali Frýdek-Místek 4:0 a od středy je čeká boj o semifinále s vítězem základní části Třebíčí.

Ilustrační foto

Jihlava v pátek v pražském Edenu zvítězila 3:2 a v Pelhřimově ji dostal v čase 24:48 do vedení Patrik Miškář, který překonal gólmana Romana Málka bekhendovou střelou. Po čtyřech minutách třetí třetiny sice vyrovnal obránce Dušan Žovinec, ale v čase 49:51 rozhodl střelou z pozice mezi kruhy Tomáš Havránek.

Přerov v prvním utkání vyhrál na ledě soupeře 5:2 a o postupu rozhodl v 29. minutě. Nejdříve překvapil gólmana Patrika Švancaru z levého rohu ze záporného úhlu Daniel Indrák a za 26 sekund střelou z levého kruhu zvýšil Jan Süss.

V 56. minutě se prosadil podruhé v utkání Indrák a výsledek pečetil 46 sekund před koncem při power play do prázdné branky Jiří Goiš. Brankář Michal Postava udržel díky 23 úspěšným zákrokům čisté konto.

Předkolo play off první hokejové Chance ligy - 2. zápasy:
Jihlava - Slavia Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 25. Miškář, 50. T. Havránek - 44. Žovinec. Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda - Thuma, Pěkný. Vyloučení: 3:7, navíc F. Kočí - L. Strnad oba 5 min. Bez využití. Diváci: 1222. Konečný stav série: 2:0.
Přerov - Frýdek-Místek 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 29. a 56. D. Indrák, 29. Süss, 60. Goiš. Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Kráľ, J. Dědek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1436. Konečný stav série: 2:0.