Sedmý závod seriálu Autodrom Rally Série 2022/23 pro Janoucha.

Setinové souboje rozhodl pro sebe Janouch aneb v týhle zimě se kategorie kontrolovat nedají.

Na nejrychlejší konfiguraci okruhu, jaký jsme kdy jeli se uskutečnil v sobotu 4. března již sedmý závod seriálu Autodrom Rally Série 2022/23. Počasí slibovalo občasné přeháňky, ale nakonec jen po ránu mírně sněžilo, což se však na sjízdnosti nijak neprojevovalo.

Na závod se nakonec přihlásilo i několik papírových favoritů jako například Petr Semerád, nebo závodník ze Spojených Arabských Semerádů s exotickým jménem Nitram Dáremes. Již v měřeném tréninku ukázal svůj potenciál pozdější vítěz Miroslav Janouch (Mitsubishi), když na druhé místo odsunul favorizovaného Nitrama (Mitsubishi). Třetí byl se svou původně kopcovou malorážkou „domácí“ Dominik Nwelati (VW Polo).

Po první sérii nenechal nikoho na pochybách světovými tratěmi ošlehaný Nitram Dáremes a v součtu 3 časů vedl o více než 2 sekundy před Miroslavem Janouchem. O tom, že i v zimě se dá s Kartcrossem pěkně pelášit přesvědčil Ondřej Ginzel, který ztrácel na druhé místo pouhou sekundu. Zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.

Jenže do druhé série Nitram z důvodů poruchy nenastoupil a propadl se tak až na předposlední místo. Za ním byl už jen ikonický Miloš Feigl, kterému jeho „Mišáček RedBull“ odešel už na konci posledního kola první série. A tak se po druhé sérii vrátil do čela Janouch, ale jeho náskok na druhého Ginzela se smrskl na pouhých 77 setin sekundy.

O další 1,5 sekundy zpět už byl stále zrychlující Petr Semerád (Mitsubishi). Předposlední sérií bylo mezi prvním a šestým závodníkem necelých 5 sekund, a tak jistě hrály svoji roli i dobré nervy. Na rozdíl od Miloše, který svůj vůz neopravil, Nitram do poslední série nastoupil a pokusil se zvrátit nepříznivý vývoj na svou stranu.

I přes veškerou snahu mu však na vítězného Miroslava Janoucha v součtu 4 okruhů chybělo pouhých 38 setin sekundy. Další 2 setiny sekundy za ním (jen pro vaši představu je to méně, než jak jsou velká prsa vietnamské tanečnice) skončil Ondřej Ginzel, který čtvrtého Petra Semeráda porazil o nicotných 25 setin sekundy.

Po skončení poslední jízdy jsme však byli nuceni Nitrama vyloučit (na vlastní žádost), aby uvolnil místo jiným talentům.

Ve dvoukolkách vybojoval vítězství Dominik Nwelati, druhý skončil Tomáš Kudrna (BMW), který za sebou na třetím místě o pouhých 66 setin sekundy nechal Karla Coufala (Hyundai).

Mezi juniory opět kraloval Dominik Huráb (Toyota Yaris GR – 12. absolutně) před Leošem Hradilem jr. (Honda Civic – 18. absolutně), třetí místo opět vybojoval Tomáš Čapek (Škoda Felicia).

Z důvodu vysokých cen energií byla ráno na přejímce taková zima, že pořadatel dočasně upustil od kontroly některých kategorií. Snad bude příště tepleji ?. Ze všech 7, které prošly „neúplnou“ přejímkou zvítězila Nikola Halousková (Škoda). Druhé místo obsadila účastnice z Německa Rebbeka Zilian (Renault), třetí byla se svým divokým kombíkem Karla Škrétová (Škoda).

I přes neúčast v tomto závodě stále vede Daniel Suk (Subaru), ale jen o 3 body před Vladimírem Hanzlem (Ford), kterému však už dýchá na záda „boleslavský démon“ Dominik Nwelati, který je zároveň lídrem kategorie 2WD. Druhý ve 2WD je Tomáš Kudrna, třetí zůstává Marek Lacika (Renault).

Mezi juniory je suverénní Dominik Huráb (122 bodů), druhý je Leoš Hradil (97 bodů), třetí je stále František Blumel (61 bodů).

V kategorii Bobr je první vítězka 4 závodů Nikola Halousková (80 bodů), před druhou Terezou Kadlecovou (69 bodů), na třetím místě se osamostatnila Pavlína Krysličková (45 bodů).

Třídu 11 vede Martin Donát (VW UP), ve třídě 12 kraluje Dominik Nwelati (VW Polo), ve třídě 21 je bezkonkurenční Marek Hons (Peugeot 106), stejně jako ve třídě 22 Dominik Nwelati (Opel Adam), třídu 31 vede Dominik Huráb (Suzuki Swift), třídu 32 Marek Lacika (Renault Clio), třídu 41 vede Jiří Šén (Hyundai i30n), třídu 42 Tomáš Kudrna (BMW), třídu 51 má pod kontrolou Daniel Suk (Subaru WRX), ve třídě 52 si upevnil své vedení Vladimír Hanzl (Ford Fiesta).

Další, v pořadí již osmý závod, nás čeká na velikonoční sobotu 8. dubna. Tentokrát si tuto rychlou, závodníky chválenou variantu trati dáme v protisměru. Věřte tomu, že Velikonoce budou krásnější, když kromě manželky či přítelkyně vypráskáte i konkurenci v Sosnové. Těšíme se na vás….

Podrobné výsledky jednotlivých tříd a další informace včetně přihlášky najdete na