Fotbalisté Bochumi zvítězili v Kolíně nad Rýnem a už nejsou poslední

foto Utkání 24. kola německé ligy Kolín nad Rýnem - Bochum, 10. března 2023. Zprava Florian Kainz z Kolína a Patrick Osterhage z Bochumi.

Berlín - Fotbalisté Bochumi zvítězili v předehrávce 24. kola německé ligy 2:0 v Kolíně nad Rýnem a z posledního místa tabulky se minimálně do víkendu posunuli nad sestupové pásmo. VfL si připsal výhru po čtyřech zápasech, v nichž neskóroval ani nebodoval.

Proti Bochumi se už v této sezoně kopalo dvanáct pokutových kopů, ale první vlastní penalty se sestupem ohrožený tým dočkal až dnes. Kevin Stöger ji v 9. minutě proměnil a otevřel skóre. Vítězství hostů pečetil po nacvičeném signálu při zahrání volného kopu v 76. minutě Erhan Mašovič.

Bochum poskočila z osmnáctého místa na čtrnácté, na trio týmů na posledních třech pozicích má náskok tří bodů. Kolín je po zisku jednoho bodu ze čtyř utkání dvanáctý s pěti body k dobru na svého dnešního přemožitele.