neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Výhře Tábora nad Příbramí 5:2 přihlíželo 2 536 diváků. , Autor: Josef Janda

Výhře Tábora nad Příbramí 5:2 přihlíželo 2 536 diváků.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Divácky nejatraktivnější část druholigové sezony začala na táborském zimním stadionu v sobotu večer, kdy v rámci osmifinále play-off přivítali táborští hokejisté celek páté Příbrami. Čtvrté mužstvo základní části nastoupilo bez nemocného útočníka Lukáše Endála a už po sedmi minutách se radovalo z dvoubrankového vedení. Úspěšné první dějství zakončil třetím gólem Šulek a kohouti měli za sebou nejúspěšnější první periodu proti Příbrami v celé sezoně. Hosté z Příbrami se chytili v polovině zápasu při přesilovce a snížili na rozdíl dvou branek. V závěru druhého dějství přidali Táborští podobně jako v první části dva slepené góly a nesli si do třetí třetiny luxusní čtyřbrankový náskok. Jediným střelcem poslední periody byl příbramský Pinkas, který korigoval na konečných 5:2.

Nedlouho po druhém gólu vybojovali hosté ještě trestné střílení, které Gába zlikvidoval. Kohouti už si závěrečné minuty v klidu pohlídali a ujali se vedení 1:0 v sérii hrané na tři vítězné zápasy. Druhé utkání se odehraje v pondělí 13. března od 18.30 hodin v Příbrami, třetí duel se koná v Táboře ve středu 15. března od 18 hodin.

HC Tábor – HC Příbram 5:2 (3:0, 2:1, 0:1), branky a nahrávky: 7. Šulek (Kohút), 7. Matušík (Plášil, Seidl), 17. Prášek (Dančišin, Duchan), 38. Dančišin (Plášil, Šulek), 39. Milfait (Bahenský, Severa) – 31. Saňa (Josefus, Gengel), 47. Pinkas (Bečvář, Saňa), rozhodčí Čáp, Červenka – Gregar, Teršíp, vyloučení 7:6, využití 1:2, 2 536 diváků.

HC Tábor: Gába (Dvořák) – Plášil, Hubata, Suchánek, Krejčí, Černý, Kříž – Seidl, Matušík, Šulek – Bahenský, Milfait, Severa – Kohút, Vlček, Hajič – Prášek, Dančišin, Duchan – Bárta.

HC Příbramí: Jiroušek (17. Šorf) – Havlín, Saňa, Zdeněk, Grubner, Vinš, Zedek, Patzelt – Furch, Dragoun, Bečvář, Káník, Gengel, Eret, Hasman, Josefus, Pinkas, Bednařík, Šinágl.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k utkání Tábora s Příbramí další podrobnosti.

Trenér Tábora Aleš Krátoška zhodnotí zápas a připomene důležitost přesilovek a oslabení.

Útočník Tábora Radek Seidl zmíní, jaké to bylo se vrátit po třízápasové absenci a naskočit rovnou do play-off. A co říká na své vyloučení za vysokou hůl, po kterém soupeř snížil z přesilovky?