SESTŘIH: Boleslav - Liberec 4:0. Jasná záležitost, dva góly dal Jawo

0
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 23. kole FORTUNA:LIGY na domácím hřišti jasně porazili Liberec 4:0. Domácím se vydařil start utkání, už po necelých dvaceti minutách vedli po dvou gólech Lamina Jawa a krásné trefě Tomáše Ladry z přímého kopu jasně o tři branky. Ve druhé půlce skóre navýšil Jakub Fulnek a Středočeši ve středu tabulky odskočili Slovanu na rozdíl čtyř bodů. Domácí jsou osmí, hosté padli na 11. místo do skupiny o záchranu.

Liberečtí, jimž na lavičce kvůli trestu za čtyři žluté karty scházel trenér Luboš Kozel, v nejvyšší soutěži potřetí za sebou prohráli a z posledních pěti kol získali jediný bod. Boleslav zvítězila po dvou zápasech a doma naplno bodovala poprvé po třech ligových duelech. Kouči Středočechů Pavlu Hoftychovi nadmíru vyšel souboj proti bývalému klubu.

Oba týmy tradičně nastoupily v rozestavení s třemi stopery. Při zranění Šimka se do středu mladoboleslavské obrany podle očekávání stáhl ze zálohy Kubista, v liberecké sestavě scházeli potrestaní Červ s Frýdkem a šanci dostal Ghali.

Domácí začali aktivně a už ve čtvrté minutě otevřeli skóre. Po Matějovského centru z rohu vyhrál hlavičkový souboj Kubista a Jawo pohotově obloukem na dlouhou nohu otevřel skóre. Gambijský útočník navázal na gól z minulého kola na Slovácku.

V úvodu jako by na trávníku bylo jediné mužstvo, v šesté minutě Kušejův únik vychytal Vliegen. Liberečtí vůbec nestíhali a po sedmi minutách inkasovali podruhé. Faul hostů před vápnem potrestal z přímého kopu přesnou střelou k tyči Ladra a zaznamenal šestou branku v ligové sezoně.

Ve 13. minutě měl první velkou šanci Slovan, Ghaliho pohotový volej ale reflexivně vytáhl gólman Šeda, jenž se vrátil mezi tyče po jednozápasové pauze. O šest minut později přidali domácí po dalším rohu třetí branku. Na Matějovského centr si naběhl Jawo a poprvé v české lize skóroval dvakrát v jednom utkání.

Liberečtí, které při Kozlově absenci vedl asistent Kopecký, přešli k rozestavení na čtyři obránce a před pauzou se zvedli. Rondič ale hlavičkoval vedle. Ještě před přestávkou přišli Severočeši o zraněného stopera Prebsla. Mladoboleslavští naposledy v lize odehráli lepší první půli v květnu 2019, kdy vedli o pauze v Teplicích 6:0.

Liberečtí po přestávce dvakrát vystřídali a na trávník se dostali útočníci Kozák s Olatunjim. Na zdramatizování zápasu ale hosté neměli. Naopak v 56. minutě byl blízko hattricku Jawo, kterému v poslední chvíli zblokoval zakončení obránce.

V 64. minutě Fulnek přízemní střelou nepřekonal Vliegena, ale za další dvě minuty už mohl slavit poté, co se prosadil z hranice vápna povedenou technickou ranou k zadní tyči. V ligovém ročníku skóroval podruhé.

Snížit mohl střídající Mészáros, Šedu však nepřekonal, Olatunjiho trefa z 87. minuty neplatila kvůli ofsajdu. Liberec prohrál pošesté z posledních sedmi venkovních ligových duelů a v nejvyšší soutěži utrpěl nejhorší porážku od předloňského července, kdy doma podlehl Spartě 0:5. Naopak Boleslav dosáhla na nejvyšší ligové vítězství od září 2019 a triumfu 6:0 nad Příbramí.

Góly

Domácí: 4. Jawo, 7. Ladra, 19. Jawo, 66. Fulnek

Hosté:

Sestavy

Domácí: Šeda – Kubista, Suchý, Karafiát – Ekpai (69. Tomič), Matějovský (C) (84. Donát), Dancák, Fulnek – Ladra, Jawo (75. Mil. Škoda), Kušej (83. Skalák).

Hosté: Vliegen – Plechatý (C), Prebsl (45. Varfolomejev), Purzitidis – Ndefe, Doumbia (68. Mészáros), Valenta (80. Polyák), Preisler – Ghali (46. M. Kozák), Rondić (46. Olatunji), Tupta.

Náhradníci

Domácí: Mikulec, Donát, Tomič, Žitný, Suchomel, Skalák, Škoda

Hosté: Bačkovský, Lehoczki, Polyák, Varfolomejev, Kozák, Olatunji, Mészáros, Rabušic

1269 diváků

Mladá Boleslav – Liberec: Olatunji snížil na 4:1, ale jeho gól kvůli ofsajdu platit nemohl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav – Liberec: Jakub Fulnek parádní střelou k zadní tyči zvýšil už na 4:0

Mladá Boleslav – Liberec: Lamin Jawo si připsal druhou trefu a Středočeši vedli už 3:0

Mladá Boleslav – Liberec: Rychlé navýšení na 2:0 zařídil ze standardky Tomáš Ladra

Mladá Boleslav – Liberec: Lamin Jawo dostal míč do sítě a poslal domácí do vedení 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905