• Hrátky v knihovně

Čtvrtek 2.5 9:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné

Lioni uzavřeli nadstavbu výhrou, fotbalisté Třeboně i Hradce nezaváhali

ilustrativní foto

JINDŘICHOHRADECKO – Úspěšný víkend v krajském přeboru mají za sebou celky z Jindřichohradecka. Fotbalisté Třeboně brali po obrátce výhru v Prachaticích. A lídr nezaváhal proti Dražicím. Poslední kolo nadstavby zvládli vítězně také basketbaloví Lioni. Prvoligoví hokejbalisté Suchdola nad Lužnicí odehráli dvojzápas s Kelty. Nabitý víkend měli také stolní tenisté.

Třeboňský obrat řídil hattrickem Martin Průcha

PRACHATICE – Po prohře s Hlubokou nad Vltavou fotbalisté Třeboně vyjížděli na půdu posledního celku tabulky. V sobotu v rámci 18. kola krajského přeboru se představili v Prachaticích. Pro domácí se vše vyvíjelo hodně slibně a už po dvaceti minutách vedl 2:0. Pak si ale vzal slovo třeboňský Martin Průcha. Do přestávky snížil a ve druhém poločase dokonal hattrick a s ním i obrat. V dalším kole čeká Třeboň Osek, které oba jarní zápasy vyhrál.

TJ Tatran Prachatice – TJ Jiskra Třeboň 2:3 (2:1)
Branky: 8. Makoš, 19. Horák (penalta) – 25., 65. a 88. Průcha
Rozhodčí: Němec – Dunovský, Hanzlíková. ŽK: 3:3 (J. Pravda, Makoš, T. Pravda – Schneider, Širhal, Týnavský). Diváků: 150
Prachatice: Coufal – Luňáček, Kováč, Legdan, J. Pravda – Král, Škopek (78. T. Pravda) – Horák (68. Kovář), Makoš (85. Řezník), Kasík – Jakub Rauscher
Třeboň: Kopecký – Schneider (84. Kopet), Širhal, Matoušek, Hromádka, Kubata, Týnavský, Zavadil (60. Franěk), Rezek, Průcha, Pfeifer (60. Candra)

Prachatičtí vstoupili do zápasu dobře a už v 8. minutě šli do vedení po trefě Jana Makoše. O jedenáct minut později proměnil penaltu Ivo Horák a domácí vedli 2:0. Jiskra se ale po chvíli dostala na dostřel, když se prosadil Martin Průcha – 2:1. Po přestávce aktivita Tatranu trochu opadla a toho hosté využili. Po hodině hry potrestal chybu domácích znovu Průcha – 2:2. Ten samý hráč se nakonec ukázal jako klíčový. Dvě minuty před koncem rozvlnil prachatickou síť potřetí a velkou měrou se podepsal pod třeboňským vítězstvím.

Jindřichův Hradec zaváhání nepřipustil

JINDŘICHŮV HRADEC – V neděli 19. března odehráli fotbalisté Jindřichova Hradce první domácí zápas jara. V 18. kole nejvyšší krajské soutěže přivítali Dražice. Lídr tabulky měl na kontě dvojnásobek bodů hostů a favorit byl jasný. Domácí se ale v první půli trápili v koncovce. Do vedení šli až těsně před přestávkou zásluhou Jakuba Rejthara. Ve druhé půli Jindřichův Hradec dominoval. Tři body dvěma góly potvrdil mladíček Martin Petr a bylo rozhodnuto. V příštím kole Hradec zajíždí do Milevska.

FK Jindřichův Hradec 1910 – TJ Dražice 3:0 (1:0)
Branky: 66. a 86. Petr, 45. Rejthar
Rozhodčí: Kollmann – Cigáň, Vican. ŽK: 0:2 (Fořt, Svojše). Diváků: 100
Jindřichův Hradec: Hulík – Koktavý, Šmíd, Blažek, Rejthar, Mischnik (86. Fiža), Janák (82. Ježek), Waník (86. Wölfl), Toman (71. Strejček), Petr, Hauser (46. Votava)
Dražice: Žák – Fořt, Novotný, Pražma, M. Stuchlík, Svojše, J. Stuchlík (71. Holub), Horka, Mareš, Tůma (30. Běhoun), Studenovský

Výsledky 18. kola: Jankov - Protivín 0:1 (0:1), J. Hradec - Dražice 3:0 (1:0), Osek – Táborsko B 2:1 (1:0), Prachatice - Třeboň 2:3 (2:1), Trhové Sviny - Milevsko 1:1 (0:0), Strakonice - Olešník 0:2 (0:0), Semice - Rudolfov 4:0 (2:0), Hluboká n. Vltavou – Týn n. Vlt. 2:0 (1:0)

Program 19. kola: Sobota 25. března 10.15 Táborsko B – Semice, 15.00 Dražice – Jankov, Protivín – Olešník, Týn nad Vltavou – Prachatice. Neděle 26. března 10.30 Rudolfov – Trhové Sviny, Třeboň – Osek, 15.00 Hluboká nad Vltavou – Strakonice, Milevsko – Jindřichův Hradec.

Lioni porazili Jičín, v play off vyzvou Litomeřice

JINDŘICHŮV HRADEC – Basketbalisté Jindřichova Hradce mají za sebou poslední zápas nadstavby. V pátek 17. března v domácí hale hostili Nový Jičín, kterému chtěli vrátit těsnou porážku z jeho půdy. Lioni se museli obejít hned bez několika hráčů. Do utkání nenastoupili Bzonek, Lukič, Navrátil, Sondors a Oupoh. Naopak diváci mohli poprvé vidět Kheila, který obléká dres pražské Slavie. Od úvodu si domácí hráči vytvořili náskok, který udržovali až do závěrečné sirény. Lioni nad Novým Jičínem zvítězili 86:72 a v prvním kole play off vyzvou Litoměřice.

GBA Lions Jindřichův Hradec - BC Nový Jičín 86:72 (22:15, 43:35, 62:52)
Body Jindřichova Hradce: Jocys 30, Linhart 19, Kheil 11, Singleton 10, Valentíny 9, Kölbl 4, Karasov 2, Slowiak 1

Suchdol nad Lužnicí dvakrát vyzval Kelty

SUCHDOL NAD LUŽNICÍ – Hokejbalisty Suchdola nad Lužnicí čekal o uplynulém víkendu v první lize dvojzápas s Kelty. Sobotní duel byl hodně vyrovnaný a hosté rozhodli o své výhře až ve třetí třetině. Nedělní utkání se vyvíjelo lépe pro domácí Suchdol nad Lužnicí, který v odvetě zvítězil rozdílem tří branek.

1. liga
SK Suchdol nad Lužnicí – SK Kelti 2008 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Kalát (Mátl, Tácha), 29. Mátl (Škarda) – 5. Kovárník (Hampl, Janošek), 16. Maršoun (Horel, Hrabar), 36. Hrabar (Horel)
Rozhodčí: Gráca – Musil. Střely na branku: 17:15. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 87
Suchdol nad Lužnicí: Janák – M. Apfelthaler, Hadač, Laurinc, Mašek, Pavlík, Sup, L. Apfelthaler, Císař, Dlugoš, Dráb, Hadrava, Kalát, Krejčí, Mátl, I. Škarda, Sládek, Tácha
Kelti: Lain – Bureš, Häusler, Hrabar, Maršoun, Bartolen, Hampl, Horel, Janošek, Kovárník, Krbec, Patzenhauer, Švec, Taufer, Urban, Váca, Vozdecký

SK Suchdol nad Lužnicí – SK Kelti 2008 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. L. Apfelthaler (Laurinc, Dlugoš), 25. Mátl (Pavlík, Kalát), 32. Škarda (Štěpánek), 44. Mátl (Kalát) – 33. Urban (Taufer, Horel)
Rozhodčí: Vokurka – Horský. Střely na branku: 36:14. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 106
Suchdol nad Lužnicí: Janák – M. Apfelthaler, Hadač, Hrdlička, Laurinc, Pavlík, Sup, L. Apfelthaler, Brabec, Císař, Dlugoš, Dráb, Kalát, Mátl, I. Škarda, Sládek, Štěpánek, Tácha
Kelti: Günther – Bartolen, Bureš, Hrabar, Janošek, Maršoun, Vozdecký, Chromek, Hampl, Horel, Marek Kohout, Martin Kohout, Kurhajec, Patzenhauer, Taufer, Urban, Váca

2. liga
SK Beer Stars Pluhův Žďár – SK Suchdol nad Lužnicí B 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. Lakatoš (Pavlík, Laurinc), 9. Brabec (Lakatoš, Pavlík), 30. Laurinc (Smutný, Pavlík), 34. Jána (Hadač, Pavlík), 43. Pavlík (Kohl)
Rozhodčí: Veleba – Prchlík. Střely na branku: 16:3. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváků: 15
Pluhův Žďár: Průša – Janák, Jann, Málek, Průcha, Hás, Holík, Houdek, Hrouda, Janáčik, Ondřej, Procházka, Šerpán, Šlégr, Žák
Suchdol nad Lužnicí B: Hlaváč – Laurinc, Šlápota, R. Smutný, Štrobl, Apfelthaler, Brabec, Jána, Kohl, Lakatoš, Pavlík, T. Smutný

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Kalich Tábor 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Brus (Landkammer, Majerik), 9. Majerik (Švábirt, Kudrfalec), 16. Kudrfalec (Strada, Miláček) – 25. Hanzal (Trčka)
Rozhodčí: Novák – Prchlík. Střely na branku: 29:30. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 35
Jindřichův Hradec: Kvapil – Kudrfalec, Brus, Čapek, Duba, Klimeš, Landkammer, Majerik, Miláček, Potužák, Přibyl, Slabý, Strada, Švábirt

2. liga
TJ Sokol Studená I. – TJ Tatran Krpa Hostinné 10:4
Čtyřhry: 2:0
Body domácích: Igor Smola 2:1, Ondřej Doležal 1:2, Marek Čermák 2:1, Filip Korbel mladší 3:0
Body hostů: Jakub Valeš 2:1, Jaroslav Kalenský 2:1, Petr Matuška mladší 0:3, Karel Voňka mladší 0:3

TJ Sokol Studená I. - SKST Warmnis Liberec B 10:3
Body domácích: Marek Čermák 2:1, Jan Ondráček 0:2, Ondřej Doležal 3:0, Filip Korbel mladší 3:0
Body hostů: Josef Medek 2:1, Erik Mareš 1:2, Josef Kutifel mladší 0:3, Jan Kaněra 0:2

Divize
TJ VS Tábor – TJ Sokol Kardašova Řečice 8:10
Čtyřhry: 1:1
Body domácích: Lukáš Děd 1:3, Václav Jehně mladší 1:3, Radek Losos 1:3, Richard Jehně 4:0
Body hostů: Adam Posel 3:1, Jan Smolík 3:1, Ondřej Peckert 0:4, Tomáš Smolík 3:1

TTC Prachatice Libín – TJ Sokol Kardašova Řecice 6:10
Čtyřhry: 0:2
Body domácích: Michal Hořčica 1:3, Jaroslav Kunz 2:1, Igor Nitrianský 0:3, Ivo Blaško 3:1
Body hostů: Martin Hunal 3:1, Tomáš Smolík 2:2, Adam Posel 1:2, Jan Smolík 2:1

Krajský přebor
TJ Sokol Suchdol nad Lužnicí – TTC Libín Prachatice B 10:5
Body domácích: Josef Dvořák mladší 2:1, František Janda 3:0, Josef Trsek 0:3, Karel Janda 4:0
Body hostů: Jan Bauer starší 2:2, Václav Wimberský 1:2, Rostislav Hořčica 1:2, Karel Předota 0:3

TJ Osek – TJ Jiskra Třeboň 8:10
Čtyřhry 1:1
Body domácích: František Brandýs 1:3, Miroslav Vejda 1:3, Václav Kozma 1:3, Libor Holman 4:0
Body hostů: Martin Petrásek 3:1, Ondřej Lhotský 3:1, Felix Pašek 1:3, Karel Dvořák 2:2

Staving Studená B – KST Orel ČB B 9:9
Body domácích: Tomáš Mastný starší 2:2, Jan Maňhal mladší 3:1, Tomáš Mastný mladší 1:3, Miloslav Schwarz 2:2
Body hostů: Petr Kvašnovský 4:0, Pavel Hornych 2:2, Pavel Vrzal 2:2, Petr Vrzal 0:4

TJ Sokol Suchdol nad Lužnicí – TJ Jiskra Třeboň 10:2
Body domácích: Josef Dvořák mladší 2:0, Karel Janda 2:0, František Janda 1:2, Erik Zegermacher 3:0
Body hostů: Felix Pašek 1:2, Karel Dvořák 0:3, Zdeněk Werner 1:1, Karel Pešek 0:2

Staving Studená B – TJ Sokol Lhenice 10:8
Body hostů: Martin Fišer 2:2, Aneta Dubravcová 3:1, Milan Harablín starší 3:1, Iveta Fišerová 0:4

Třeboňští házenkáři vyzráli na Pardubice

TŘEBOŇ – Házenkáři Třeboně hostili v sobotu 18. března v rámci dalšího kola druhé ligy předposlední Pardubice. Domácí se pohybují v horních patrech a byli jasnými favority. Třeboň si po celý první poločas udržovala náskok, ten ale soupeř dokázal před pauzou otočit a do druhé půle se šlo za stavu 13:14. Vyrovnaná bitva pokračovala i v dalším průběhu utkání. Závěr přeci jen zvládl lépe domácí celek a nakonec slavil výhru rozdílem pěti branek.

2. liga mužů
Jiskra Třeboň – 1. HC Pardubice 30:25 (13:14)
Branky Třeboně: Kubík 8, Bürger 5, Vitha 4, Pitoňák 3, Dedek 2, Holický 2, Podsclan 2, Zahradník 2, Čapek 1, Kortan 1

2. liga mladších dorostenců
Jiskra Třeboň – 1. HC Pardubice 23:24 (11:11)

Hradecké házenkářky boj o třetí místo nezvládly

KUNOVICE – Los dalšího kola první ligy poslal házenkářky Jindřichova Hradce do Kunovic, kde mohly útočit na třetí příčku. Ve vyrovnané partii nakonec Jihočešky padly rozdílem dvou branek a na třetí pozici zůstal domácí celek.

1. liga žen
SHK Kunovice – Házená Jindřichův Hradec 31:29 (14:15)
Branky Jindřichova Hradce: Zahradníková 10, Kovářová 6, Hauserová 5, Vlková 2, Coufalová 2, Březinová 1, Ošívková 1, Jonová 1, Jasanská 1

Projekt Bruslička měl ve finále i jindřichohradecké zastoupení

CHEB - Do finále projektu Bruslička se probojovaly hned čtyři šikovné závodnice krasobruslařského oddílu Jindřichova Hradce. V pátek 17. března si děvčata užila krásnou slavnostní atmosféru na oficiálním zahájení finále, které bylo plné zpěvu a tance. V sobotu pak předvedla svá vystoupení.

Výsledky jindřichohradeckých závodnic:
Natálie Martinková - 6. místo (Nováčci starší C)
Hana Pospíchalová - 9. místo (Žačky mladší C)
Amálie Dvořáková - 17. místo (Žačky mladší C)
Nicol Balounová - 4. místo (Juniorky B)

Regionální liga dorostu
HC Střelci Jindřichův Hradec – HC MAD BULL 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)
Branky a nahrávky: 33. Strachota, 39. Hirš (Krhánek, Jelínek), 44. Bereš (Krhánek), 58. Strachota (Jelínek), 59. Strachota (Havelka) – 3. Musilová (Vačlena), 26. Štětka (Pytel), 49. Pytel (Štětka, Čurda), 58. Kelner (Růžička)
Jindřichův Hradec: D. Humhal (M. Gabriška) — D. Hřebík, C. Elian, V. Havelka, O. Vomastek — A. Hirš, J. Strachota, J. Bereš, O. Piler, R. Krhánek, A. Jelínek, Č. Havel
MAD BULL: J. Macháček (V. Hořínková) — M. Mižura, D. Kretschmer, T. Čurda, V. Zeman — Š. Vačlena, L. Kelner, N. Musilová, M. Sadílek, D. Schönbauer, J. Pícha, A. Štětka, D. Růžička, M. Pytel