Petra Kvitová - Jekatěrina Alexandrovová 2:1. Česká lvice jde v Miami dál

Petra Kvitová 3

Autor: Pavel Krejčí, stars24.cz

31. března 2023 10:00

O finále zabojuje Petra Kvitová na probíhajícím tenisovém turnaji v americkém Miami. Březnová oslavenkyně na přelomu měsíce hraje o další velký úspěch v již tak úspěšné kariéře.

Kvitová sice ve čtvrtém zápase na turnaji poprvé ztratila set, přesto jde dál. Její čtvrtfinálovou soupeřkou byla ruská tenistka Jekatěrina Alexandrovová.

Česká tenistka zvládla úvodní dějství čtvrtečního zápasu 6:4, v další sadě ale získala jen tři hry, takže se šlo do rozhodujícího třetího setu. V něm opět vyhrála, tentokrát poměrem 6:3.

Dvanáctá hráčka světového žebříčku už předtím porazila ruskou hráčku Gračevovou. Set neztratila ani v předchozích dvou zápasech s Vekičovou a krajankou Noskovou.

Další soupeřkou Kvitové bude Rumunka Cirsteaová, semifinálové utkání se hraje dnes od 21 hodin.

Témata: Petra Kvitová