Vítkovický florbal má na dosah superfinálový double, mečbol mají i hráčky Ostravy

Aktualizováno

Florbalisté Vítkovic vyhráli čtvrté semifinále superligy v Praze nad Bohemians po velkém obratu 6:5 v prodloužení a dělí je jediné vítězství od postupu do superfinále. Podobná situace je i v semifinále ženské extraligy, hráčky mistrovského FBC Ostrava a vítězky základní části Vítkovice vedou rovněž 3:1 na zápasy. Úřadující šampionky získaly postupový mečbol díky domácí výhře nad Chodovem 5:4 po samostatných nájezdech. Vítkovice vyhrály v Praze nad Tatranem Střešovice 7:4. Páté zápasy se hrají ve středu na hřištích Chodova a Vítkovic. Vítěz základní části mužské extraligy Tatran Střešovice vyhrál na hřišti mistrovské Mladé Boleslavi 5:4 a série za stavu 2:2 pokračuje také ve středu v Praze.

Ilustrační foto

Bohemians prolomili bezbrankový stav v 15. minutě a hned dvěma góly během 27 sekund unikli do náskoku 2:0. Skóre otevřel Karel Petrák a vzápětí se prosadil Patrik Rozkovec. Po 27 sekundách druhé části snížil Jiří Besta, ale v polovině zápasu se radovali opět domácí díky Martinu Kisugitemu a brankami v 34. a 39. minutě zvýšil Jan Řehoř.

Třetí třetinu ale ovládly Vítkovice. Nejdříve je vrátil do hry Ondřej Vítovec, v 52. minutě skóroval Jan Šebesta a v čase 57:52 snížil na rozdíl jediného gólu Adam Delong. Šest sekund před vypršením běžné hrací doby vynutil prodloužení druhým gólem v utkání Šebesta. V nastavení se po Delongově přihrávce prosadil ve velkém brankovišti po souboji s Kisugitem Martin Gattnar.

Mladá Boleslav nenavázala na sobotní domácí výhru 6:2, přestože vedla 2:0, 3:1 i 4:3. Tatran, který do startu semifinále držel sérii 30 výher a byl v sezoně neporažený, tak nepustil soupeře v repríze superfinále k postupovému mečbolu.

Livesport superliga florbalistů - semifinále play off; 4. zápasy
FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 5:6 v prodl. (2:0, 3:1, 0:4 - 0:1)
Branky: 34. a 40. Řehoř, 15. K. Petrák, 15. Rozkovec, 31. Kisugite - 52. a 60. Jan Šebesta, 21. Besta, 44. O. Vítovec, 58. Delong, 64. M. Gattnar. Stav série: 1:3.
Mladá Boleslav - Tatran Střešovice 4:5 (2:0, 1:1, 1:4)
Branky: 1. Tomašík, 12. Natov, 31. Gašparík, 56. Sládek - 52. a 58. Marek Beneš, 30. D. Šimek, 44. Kreysa, 57. T. Hanák. Stav série: 2:2.

Úřadující šampionky FBC Ostrava dostala v 8. minutě do vedení v přesilové hře Denisa Kotzurová a v čase 31:11 zvýšila v oslabení Pavlína Bačová. Chodov v 39. minutě snížil díky Kristíně Belicové a po 26 sekundách třetí třetiny vyrovnala Andrea Břeská.

Ve 43. minutě vrátila domácím vedení v přesilovce pěti proti třem Paulína Hudáková. Pražanky odpověděly také v početní výhodě díky Markétě Prontekerové. V čase 56:48 získala FBC Ostrava opět náskok Veronika Káčová, ale 29 sekund před koncem třetí části vynutila nastavení svým druhým gólem v utkání Břeská. V nájezdech se prosadila jako jediná ve třetí sérii Kotzurová.

Tatranu se proti Vítkovicím povedl vstup do utkání a díky brankám Michaely Mechlové a Lucie Vernerové vedl v 5. minutě 2:0. Na snížení Sáry Seevaldové odpověděla v polovině první třetiny Lucie Želízková, ale ve 14. minutě už zahájila obrat Barbora Husková a ve druhé třetině jej dokonaly Seevaldová s Michaelou Kubečkovou.

V 55. minutě pojistila náskok hostujícího celku Dominika Buczeková, která za 150 sekund skórovala podruhé, když při power play zamířila do prázdné branky. Vzápětí při pokračujících hře Tatranu bez gólmanky dovršila hattrick Seevaldová. Výsledek už jen zkorigovala Kateřina Seemannová.

Extraliga florbalistek - semifinále play off; 4. zápasy
Tatran Střešovice - 1. SC Vítkovice 4:7 (3:2, 0:2, 1:3)
Branky: 3. Mechlová, 5. Vernerová, 10. Želízková, 59. Seemannová - 7., 24. a 58. Seevaldová, 55. a 57. Buczeková, 14. Husková, 35. Kubečková. Stav série: 1:3.
FBC Ostrava - Chodov 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 2:3 - 0:0)
Branky: 8. a rozhodují sam. nájezd Kotzurová, 32. Bačová, 43. P. Hudáková, 57. Káčová - 41. a 60. Břeská, 39. Belicová, 54. Prontekerová. Stav série: 3:1.