Real vyhrál v Cádizu 2:0. Baskické derby pro Bilbao, Villarreal prohrál

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer

Fotbalisté Realu Madrid napravili týden starou prohru s Villarrealem a ve 29. kole španělské ligy zvítězili na hřišti Cádizu 2:0 po gólech Nacha Fernándeze a Marca Asensia. Baskické derby ovládli fotbalisté Bilbaa a po dvou brankách ghanského útočníka Iňakiho Williamse porazili Real Sociedad 2:0. Villarreal po překvapivém vítězství na hřišti Realu podlehl po pěti letech Valladolidu. Se sedmnáctým týmem tabulky prohráli 1:2.

Real Madrid musel v Cádizu dobývat pevnou obranu domácích, kterou prolomil až v druhém poločasu. V 72. minutě se dostal ke střele Fernández a trefil se zpoza vápna přesně do dolního rohu Gilovy branky. Do stejného místa pálil o čtyři minuty později i Asensio, který zvýšil náskok obhájce titulu a zároveň uzavřel skóre.

Real Madrid po venkovní výhře ztrácí deset bodů na vedoucí Barcelonu, která se v neděli představí na hřišti Getafe, Cádiz je po prohře na 15. příčce.

Bilbao vyhrálo dvě domácí derby za sebou poprvé od roku 2012. Williams se poprvé prosadil ve 33. minutě, kdy se ve vápně Realu Sociedad nejlépe zorientoval a z bezprostřední blízkosti překonal Remira. V úvodu druhé půle mohli hosté několikrát vyrovnat, Simón však všechny pokusy zneškodnil a Williams druhým gólem potvrdil výhru domácích.

Valladolid udeřil již ve druhé minutě, kdy skóroval Amallá. Marocký útočník byl i u druhé branky prvního poločasu, když přihrál svému krajanovi Jamíkovi. Favorit dokázal ve druhém poločase pouze snížit brankou Capoueho, a to i přesto, že hosté dohrávali od 75. minuty v deseti. Villarreal je v neúplné tabulce pátý, Valladolid se výhrou posunul na 14. místo.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.