Cádiz - Real Madrid 0:2Fotbalisté Realu Madrid vyhráli díky gólům z druhého poločasu zápas v Cádizu

Aktualizováno

Fotbalisté Realu Madrid napravili týden starou prohru s Villarrealem a ve 29. kole španělské ligy zvítězili na hřišti Cádizu 2:0 po gólech Nacha Fernándeze a Marca Asensia. Baskické derby ovládli fotbalisté Bilbaa a po dvou brankách ghanského útočníka Iňakiho Williamse porazili San Sebastian 2:0. Villarreal po překvapivém vítězství na hřišti Realu podlehl po pěti letech Valladolidu. Se sedmnáctým týmem tabulky prohráli 1:2.

Fotbalisté Realu Madrid slaví gól do sítě Cádizu.

Real Madrid musel v Cádizu dobývat pevnou obranu domácích, kterou prolomil až v druhém poločasu. V 72. minutě se dostal ke střele Fernández a trefil se zpoza vápna přesně do dolního rohu Gilovy branky. Do stejného místa pálil o čtyři minuty později i Asensio, který zvýšil náskok obhájce titulu a zároveň uzavřel skóre.

Real Madrid po venkovní výhře ztrácí deset bodů na vedoucí Barcelonu, která se v neděli představí na hřišti Getafe, Cádiz je po prohře na 15. příčce.

Bilbao vyhrálo dvě domácí derby za sebou poprvé od roku 2012. Williams se poprvé prosadil ve 33. minutě, kdy se ve vápně San Sebastianu nejlépe zorientoval a z bezprostřední blízkosti překonal Remira. V úvodu druhé půle mohli hosté několikrát vyrovnat, Simón však všechny pokusy zneškodnil a Williams druhým gólem potvrdil výhru domácích.

Valladolid udeřil již ve druhé minutě, kdy skóroval Amallá. Marocký útočník byl i u druhé branky prvního poločasu, když přihrál svému krajanovi Jamíkovi. Favorit dokázal ve druhém poločase pouze snížit brankou Capoueho, a to i přesto, že hosté dohrávali od 75. minuty v deseti. Villarreal je v neúplné tabulce pátý, Valladolid se výhrou posunul na 14. místo.