Touchdown

Liverpool po čtyřech zápasech bez výhry rozstřílel na Elland Road Leeds 6:1

Liverpool ukončil v anglické lize sérii čtyř zápasů bez vítězství. K výhře 6:1 na hřišti Leedsu přispěli dvougólovými výkony Muhammad Salah a Diogo Jota a svěřenci trenéra Jürgena Kloppa se na osmém místě tabulky přiblížili na rozdíl šesti bodů pohárovým příčkám.

Radost fotbalistů Liverpoolu
zdroj: Profimedia

Nejlepší střelec Liverpoolu Salah stanovil ve 39. minutě skóre prvního poločasu na 2:0, po přestávce pak Reds přidali ještě další čtyři branky.

Egyptský reprezentant rozšířil svou bilanci v této sezoně na 15 gólů, o hattrick po zásahu videorozhodčího kvůli ofsajdu přišel. Jota se mezi střelce zapsal po více než roce.

O jedinou branku Leedsu bojujícího o záchranu v Premier League se po přestávce postaral Luis Sinisterra, který snížil na 1:2.

Anglická fotbalová liga – dohrávka 31. kola:

Leeds – Liverpool 1:6 (47. Sinisterra - 39. a 64. Salah, 52. a 73. Jota, 35. Gakpo, 90. Núňez).