22. dubna 2023 • 06:30

SESTŘIHY: Vítězný gól Pastrňáka, bodoval i Faksa, Nečas vynulován

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Hokejový útočník David Pastrňák ve třetím zápase prvního kola play off NHL vítězným gólem pomohl Bostonu k výhře 4:2 na ledě Floridy. Bruins, v jejichž dresu chyběl zraněný David Krejčí, se v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy ujali vedení 2:1. Poprvé ve vyřazovacích bojích padla Carolina, která podlehla NY Islanders 1:5.

Boston po prohře 3:6 ve druhém domácím střetnutí zabral a po přesunu série na Floridu se dostal do vedení 2:1 na zápasy. Bruins do zápasu vlétli a ve třetí minutě díky trefě Taylora Halla otevřeli skóre. Druhý gól hostů přidal v čase 26:00 Charlie Coyle.

Ve 49. minutě Pastrňák ujel obraně Panthers a střelou nad levý beton prostřelit gólmana Alexe Lyona potřetí. Český forvard dal druhý gól v aktuálním play off a ve vyřazovacích bojích získal 76. bod v kariéře. V historických tabulkách se tak dotáhl na pátého nejproduktivnějšího Čecha Milana Hejduka.

Na trefu havířovského rodáka o tři minuty později navázal Nick Foligno, jenž zvýšil na 4:0 pro Bruins. Florida dvěma góly v závěru snížila na 2:4, prohru už ale neodvrátila.

Carolina absolutně nezvládla závěr zápasu na ledě NY Islanders. Hokejisté Hurricanes v posledních čtyřech minutách základní hrací doby inkasovali čtyři branky a v New Yorku prohráli 1:5. Vítěznou branku Islanders vstřelil v čase 56:09 Kyle Palmieri.

Druhou výhru v play off přidala Minnesota. Wild porazili Dallas 5:1 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Třemi body za gól a dvě asistence se na vítězství podílel Ryan Hartman. Dvě trefy obstaral Mats Zuccarello. Jedinou branku stars pomohl připravit Radek Faksa, jenž zaznamenal první bod v probíhajícím play off.

Domácí: 32:49. Cizikas, 56:09. Palmieri, 56:53. Martin, 58:11. Mayfield, 58:27. Lee

Hosté: 36:56. Fast

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Pulock, Romanov, Dobson, S. Aho I – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Fasching, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, Martin.

Hosté: Raanta (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II, Drury – Nečas, Kotkaniemi, Noesen – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Puljujärvi, Stastny, Stepan.

Luxmore, O’Rourke – Kovachik, Flemington

UBS Arena, New York

Návštěva

17 255 diváků

Domácí: 54:41. Forsling, 55:59. Reinhart

Hosté: 02:26. Hall, 26:00. Coyle, 48:32. Pastrňák, 51:45. N. Foligno

Domácí: Lyon (49. Bobrovskij) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Mahura, Gudas – Luostarinen, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, Tkachuk (A) – Duclair, Lundell, Lomberg – White, E. Staal, Cousins.

Hosté: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), Lindholm, Carlo, Forbort, Orlov – Frederic, Coyle, Marchand (A) – Hall, Zacha, Pastrňák (A) – DeBrusk, N. Foligno, Bertuzzi – Hathaway, Nosek, Lauko.

Rooney, Skilliter – MacPherson, Marquis

FLA Live Arena, Sunrise

Návštěva

19910 diváků

Domácí: 16:45. Zuccarello, 22:23. M. Johansson, 31:24. M. Foligno, 54:13. Zuccarello, 58:10. Hartman

Hosté: 22:38. Glendening

Domácí: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Klingberg, Faber – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – M. Johansson, Eriksson Ek, Boldy – M. Foligno (A), Gaudreau, Nyquist – Duhaime, Dewar, Reaves.

Hosté: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, Harley – Seguin (A), Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Dellandrea, Domi, Marchment – Glendening, Faksa, Kiviranta.

Dwyer, McIsaac

Xcel Energy Center, St. Paul

Domácí: 19:28. Iafallo, 29:40. Kempe, 63:24. Moore

Hosté: 27:42. McDavid, 29:22. McDavid

Domácí: Korpisalo (Copley) – Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Edler, Durzi – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Arvidsson – Grundström, Vilardi, Iafallo – Anderson-Dolan, Kupari, MacEwen.

Hosté: Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Ekholm, Bouchard, Kulak, Desharnais, Broberg – E. Kane, McDavid (C), Hyman – Nugent-Hopkins (A), Draisaitl (A), Yamamoto – Foegele, R. McLeod, Ryan – Kostin, Bjugstad.