Atalanta - AS Řím 3:1Bergamo pokazilo Mourinhovi 100. zápas na lavičce

Fotbalisté Bergama porazili v dohrávce 31. kola italské ligy AS Řím 3:1 a v tabulce se na sedmém místě přiblížili pohárovým příčkám na rozdíl dvou bodů. Hosté ztratili poprvé po třech výhrách a zkomplikovali si boj o Ligu mistrů. Svěřenci portugalského trenéra Josého Mourinha, jenž tým vedl v jubilejním 100. zápase, v tabulce klesli na páté místo o skóre za úřadující šampiony z AC Milán.

V souboji o míč Duvan Zapata (vpředu) z Atalanty Bergamo a Diego Llorente z AS Řím.

Atalantu poslal do vedení v 39. minutě chorvatský záložník Mario Pašalič, který si naběhl na centr a přesně zamířil k levé tyči, ve druhém poločase pak zvýšil z dorážky Rafael Tolói na 2:0. Hosté vykřesali naději v 83. minutě, kdy snížil Lorenzo Pellegrini, už o minutu později ale po chybě brankáře vrátil domácím dvoubrankové vedení svou sedmou trefou v sezoně nizozemský záložník Teun Koopmeiners.

Italská fotbalová liga - 31. kolo:
Bergamo - AS Řím 3:1 (39. Pašalič, 74. Tolói, 84. Koopmeiners - 83. Pellegrini).