Pro Golf Tour v Haugschlagu – zvítězil Z.L. Stirn, Cafourek druhý

1232

PGA of Germany – Pro Golf Tour, Haugschlag NÖ Open by perfect eagle, Haugschlag, Rakousko (26. – 28.4.2023)

Pátek – finálové kolo
Jan Cafourek předvedl i ve finálové kole skvělý golf, ale Slovinec Stirn mu přesto ze společného vedení o ránu utekl. Zan Luka Stirn zahrál poslední kolo s pěti birdie bez bogey za 66 ran a o ránu zpřed Cafourkem zvítězili (-13). Získal odměnu 5.000 Eur.
Cafourek hrál fantastických osm birdie, ale také čtyři bogey, 67 ran, o jednu více než Slovinec. Skončil druhý (-12) s odměnou 3.000 Eur.
Třetí skončil rakouský amatér Florian Schweighofer (-11)
Aleš Kořínek zakončil turnaj výsledkem 71 ran a odsadil 13. místo (E) s výdělkem 598 Eur.
Další Češi Pavouček, Zach, Benák, Zapletal, Ješátko a Vik neprošli cutem.

Další umístění: 5. Toorop (-9), 11. Goveia (-7), 13. Echenique, Albertus (-6), 35. Teták (-1), 47. Ulenaers (+4).

Výsledky

Jan Cafourek

Čtvrtek – druhé  kolo
Ve finálovém kole v pátek  budou v Haugschlagu bojovat o titul dva Češi. Jan Cafourek dělí vedení se Slovincem Zan Lukou Stirnem (-8). Třetí místo zaujal domácí amatér Florian Schweighofer (-7). Aleš Kořínek je o dvě rány za Cafourkem na 4. místě (-6).
Cafourek hrál čistých šest birdie, 65 ran. Kořínek hrál čtyři birdie a jedno bogey, 68 ran.
Z ostatních Čechů nikdo neprošel cutem.
Dominik Pavouček neprošel o jediný úder na 49. místě (+1)
Další české pozice:  59. Zach (+2), 78. Benák (+4), +7. Zapletal (+6), 118. Ješátko (+9), 143. Vik (+14).

Leaderboard

Aleš Kořínek

Středa – 1. kolo
Češi začali v Haugschlagu velmi dobře. Aleš Kořínek hrál 67 ran se čtyřmi barde a dvěma bogey. Na prvních 13ti jamkách s pěti birdie mířil do čela výsledovky, ale dvě bogey na posledních třech jamkách přinesly výsledek 68 ran a dělené 5. místo (-3).
O ránu dál je na 9. místě Jan Cafourek (-2). Hrál eagle, dvě birdie a dvě bogey, 69 ran.
Dalšími Čechy v pořadí jsou David Benák a Dominik Pavouček na 35. pozici (E).
Další Češi jsou  pod aktuální  hranicí cutu pro druhé kolo Even par:  75. Zapletal (+2), 92. Zach (+3), 135. Ješátko (+7), 143. Vik (+8).

V čele je Nizozemec Max Albertus (-5) před trojicí Pansart, Jorhensen a De Haas (-4).

Další pořadí: 5. Stirn (-3), 9. Vahlenkamp (-2), 22.- Toorop, Teták (-1), 35. Ulenaers, Veyret, Gouveia (E), 57, Pietzsch (+1), 100. Brauning (+4), 112. Markovits (+5), 126. Fleer (+6).

Jan Cafourek - foto FB Jana Cafourka

Úvod
První turnaj Pro Golf Tour 2022 na evropské půdě Haugschlag NÖ Open se koná v Haugschlagu, v severním Rakousku, kousek od české hranice nedaleko jihočeského hřiště Mnich.

Do turnaje byli přijati Aleš Kořínek, Jan Cafourek, Dominik Pavouček, Matyáš Zapletal, Jiří Vik, David Benák, Šimon Zach a Lukáš Ješátko.
Jaké dnes čekalo hráče počasí ukazuje fotka z facebooku Jana Cafourka.
Loni zde z pěti přihlášených Čechů prošel cutem pouze Michal Pospíšil. Skončil na 31. místě (-5).

Hrají se tři kola na mistrovském hřišti Waldviertel s parem 71. Cutem po druhém kole projde 40 hráčů a dělená místa.

Dotace odměn je 30.000 Eur s podílem 5.000 pro vítěze. Loni zvítězil v rozehrávce Nizozemec Dario Antonisse (-13).

Leaderboard

Odkazy:  Haugschlag GR  Hřiště na satelitní mapě  Stránky turnaje   Loňské zpravodajství