Leicester po neproměněné penaltě remízoval s Evertonem 2:2

foto James Garner z Evertonu (vpravo) a James Maddison z Leicesteru v utkání 34. kola anglické fotbalové ligy, které se hrálo 1. května 2023.

Londýn - Záchranářský souboj mezi Leicesterem a Evertonem v anglické fotbalové lize skončil remízou 2:2. Domácí Maddison v nastavení prvního poločasu neproměnil penaltu nařízenou za hru rukou, z níž mohl zvýšit na 3:1. Gólman Pickford jeho střelu chytil. O dělbě bodů rozhodl v 54. minutě útočník Iwobi, jenž se trefil poprvé od loňského října.

Leicesteru patří v tabulce 16. místo a od pásma sestupu ho dělí jen skóre. Everton, který nevyhrál sedmý ligový zápas v řadě, figuruje na předposlední 19. pozici. Na dnešního soupeře má dál jednobodovou ztrátu.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Leicester - Everton 2:2 (22. Söyüncü, 33. Vardy - 15. Calvert-Lewin z pen., 54. Iwobi).