• Vlastivědný výlet na Pravětínská lada

neděle 19.5 7:40 - Volyně – sraz na náměstí Svobody

Fotbalisté Olympie deklasovali Hlubokou, hokejbalisté Hradce a Suchdola slaví postup

ilustrativní foto

JINDŘICHOHRADECKO – Fotbalisté Jindřichova Hradce zvládli šlágr s Hlubokou ve velkém stylu a soupeř odjel s debaklem. To Třeboň na hřišti favorita z Olešníku neuspěla. V derby A třídy mezi Dačicemi a Třeběticemi se radovali hosté. Hokejbalová druhá liga má za sebou čtvrtfinále. Dále postupují Hradec a rezerva Suchdola. Házenkářky Jindřichova Hradce si hravě poradily s Havlíčkovým Brodem.

Hradec ve šlágru zničil Hlubokou

JINDŘICHŮV HRADEC – Poslední dubnová neděle přinesla v krajském přeboru duel mezi prvním a třetím celkem tabulky. Fotbalisté Jindřichova Hradce hostili Hlubokou nad Vltavou. Kdo ale očekával napínavý duel, byl na velkém omylu. Domácí už po půl hodině vedli 5:0 a to hlavně zásluhou kapitána Filipa Votavy, který mířil přesně hned čtyřikrát. Do přestávky ještě zvýšil Martin Janák a bylo to 6:0. Hluboké se v úvodu druhé půle podařilo snížit Tomášem Antošem, to bylo ale od hostů vše. V 57. minutě pak dal výsledku definitivní podobu svou druhou trefou Martin Janák.

Jindřichův Hradec – Hluboká nad Vltavou 7:1 (6:0)
Branky: 3., 7., 28. a 32. Votava, 43. a 57. Janák, 20. Antoš (vlastní) – 50. Antoš
Jindřichův Hradec: Hulík – Koktavý (37. Madar), Rejthar, Votava, Mischnik, Janák, Škarda (63. Strejček), Waník, Völfel, Hauser (63. Fical), Jaroš (74. Toman)

Třeboň nestačila Olešníku

OLEŠNÍK – V sobotu 29. dubna čekala fotbalisty Třeboně těžká zkouška. Jiskra zajížděla na půdu druhého Olešníku. Domácí šli do vedení ve 20. minutě po penaltě. Po přestávce jejich náskok navýšil David Lafata. Hostům se skórovat nepodařilo a vrátili se domů s prázdnou.

Olešník – Třeboň 2:0 (1:0)
Branky: 20. Szó (penalta), 52. Lafata
Třeboň: Flaška – Schneider (67. Vrána), Širhal, Kubata (75. Candra), Matoušek, Průcha, Rezek, Hromádka, Týnavský, Zavadil, Radosta (76. Franěk)

Výsledky 24. kola: Semice - Osek 2:1 (1:1), Protivín – Táborsko B 1:2 (1:2), Olešník - Třeboň 2:0 (1:0), Dražice - Rudolfov 1:2 (0:2), Trhové Sviny - Prachatice 1:3 (0:0), J. Hradec - Hluboká n. Vltavou 7:1 (6:0), Jankov - Týn/Vlt. 2:0 (2:0), Strakonice - Milevsko 4:2 (2:0)

Program 25. kola: Pátek 5. května 18.00 Hluboká n. Vltavou – Jankov. Sobota 6. května 10.15 Táborsko B – Dražice, 10.30 Rudolfov – Milevsko, 13.30 Semice – Strakonice, 17.00 Osek - Trhové Sviny, Prachatice - J. Hradec, Týn/Vlt. – Olešník. Neděle 7. května 10.30 Třeboň – Protivín

Derby ovládly Třebětice

DAČICE – Los 20. kola 1. A třídy, skupiny B přinesl derby mužstev z Jindřichohradecka. V neděli 30. dubna fotbalisté Dačic hostili lídra tabulky Třebětice. Domácí radost rozpoutal už v 9. minutě Robin Štolba. Těsný náskok Dačice držely do 33. minuty, kdy srovnal Martin Kelbler. O chvíli později obrat dokonal Vojtěch Švarc a Třebětice šly na přestávku s těsným náskokem. Ve druhé půli už žádný gól nepadl a hosté odvezli těsné vítězství.

Dačice – Třebětice 1:2 (1:2)
Branky: 9. Štolba – 33. Kelbler, 39. V. Švarc
Dačice: Marek – Přikryl (63. Hric), Kněžínek, Distel, Vacek, Štolba, Brtník, Chyška, Šimánek, Slabý (74. Točík), Zejda (84. Krejča)
Třebětice: Zejda – Kelbler, Habr (22. P. Švarc), Nehyba, Novák, Trávníček, Tříletý, Chvátal, V. Švarc (82. Pokorný), Černoch, Nehyba (90. Havlík)

Výsledky 20. kola: Dačice - Třebětice 1:2 (1:2), Veselí/Luž - Chýnov 0:5 (0:4), Bernartice - Jistebnice 3:3 (0:1), Kovářov - Lišov 0:4 (0:1), Slavia ČB - Meteor Tábor 0:2 (0:0), Mladá Vožice - Loko ČB 1:0 (0:0)

Program 21. kola: Pátek 5. května 17.30 Nemanice - Slavia ČB, Třebětice – Veselí n. Lužnicí, Chýnov – Kovářov. Sobota 6. května 10.15 Loko ČB - Meteor Tábor, 13.30 Jistebnice – Dačice, 17.00 Lišov - Mladá Vožice, Čt.Dvory – Bernartice

1. B třída, skupina D

Výsledek dohrávky 18. kola: Nová Včelnice - Suchdol/Luž. 0:0

Výsledky 20. kola: Č. Velenice - Nová Včelnice 1:2 (0:2), N. Bystřice - Borek 1:3 (0:1), Neplachov - Buk 2:2 (1:1), Studená - Třeboň B 2:2 (0:1), K. Řečice - Horní Žďár 3:2 (0:2), Lomnice/Luž. - Ševětín 2:1 (1:1)

Program 21. kola: Sobota 6. května 10.15 Borek – Ševětín, 10.30 Horní Žďár – Studená, 13.30 Nová Včelnice – Slavonice, 17.00 Č. Velenice - Lomnice/Luž., Buk - N. Bystřice. Neděle 7. května 15.00 Třeboň B – Neplachov, 17.00 Suchdol/Luž. - K. Řečice

Okresní přebor

Výsledek dohrávky 18. kola: Suchdol B - Strmilov 2:2 (1:0)

Výsledky 20. kola: Suchdol B - Lásenice 2:0 (1:0), St. Hobzí - Strmilov 2:0 (1:0), Stráž - Chlum 0:0, Kunžak - Novosedly 3:1 (1:1), Bystřice B/Číměř - Peč A/Rudolec 3:2 (1:1), St. Hlína - Popelín 3:2 (0:1)

Program 21. kola: Sobota 6. května 17.00 Novosedly – Stráž, Chlum - Suchdol B, St. Hlína - St. Hobzí, Popelín - Bystřice B/Číměř. Neděle 7. května 13.00 Peč A/Rudolec – Kunžak, 15.00 Lásenice – Lodhéřov, FK Dačice B – Strmilov

Krajský přebor dorostu

Jindřichův Hradec U19 – Prachatice/Bavorov U19 8:0 (5:0)
Branky: 33., 45. a 89. Petr, 23. a 66. Pacholík, 42. Stejskal, 63. Dvořák

Jindřichův Hradec U17 – Prachatice/Bavorov U17 3:2 (2:1)
Branky: 9. a 29. Kubů, 74. Kryštof – 34. Zuska, 68. Diblík

Hradec a Suchdol posutpují, Žďár končí

Druhá hokejbalová liga má za sebou čtvrtfinálovou část. Dobře si vedl Jindřichův Hradec, který rezervu Prachatic porazil 3:0 na zápasy a postupuje do další fáze. Dál jde také béčko Suchdola nad Lužnicí. To v nejkratším možném termínu ukončilo sezonu Táboru. Naopak končí Pluhův Žďár, který nestačil hráčům ze Zlivi.

2. liga – play of
Stav série: 0:3 – postupuje Jindřichův Hradec
HBC Prachatice – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Přibyl (Mátl, Šteflíček), 22. Přibyl (Klimeš)
Rozhodčí: Veleba – Prchlík. Střely na branku: 15:15. Vyloučení: 11:8. Přesilovky: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 48
Prachatice: Dudla – A. Bárta, Bílý, Binka, Bušek, Stöhr, Hokkr, Hudeck, Kafka, Keresteš, Klíma, Kukulík, Lácha, Reindl, Trojan, Turek, Uhlíř, Veselý
Jindřichův Hradec: Kvapil – Duba, Kudrfalec, Slabý, Bláha, Klimeš, Loukota, Louša, Mátl, Miláček, Potužák, Přibyl, Šteflíček, Strada, Švábirt

Stav série: 0:3 – postupuje Suchdol nad Lužnicí B
SK Kalich Tábor – SK Suchdol nad Lužnicí B 1:8 (1:2, 0:2, 0:4)
Branky a nahrávky: 11. Nevšímal (Machálek, Eremiáš) – 8. Kohl (Škarda), 9. Dlugoš (Pavlík, Štrobl), 16. Pavlík (Štrobl), 18. Jána (Hadač, Škarda), 35. Dlugoš (Lakatoš, Pavlík), 35. Kohl (Štrobl), 38. Škarta (Štrobl), 45. Lakatoš (Pavlík)
Rozhodčí: Zedníková – Volkán. Střely na branku: 14:26. Vyloučení: 10:6. Přesilovky: 3:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváků: 25
Suchdol nad Lužnicí: Hlaváč – Brabec, Pavlík, Škarda, Šlápota, Smutný, Štrobl, Apfelthaler, Dlugoš, Hadač, Jána, Kohl, Lakatoš, Škarda, Sládek, Sviták

Stav série: 0:3 – postupuje Zliv
SK Beer Stars Pluhův Žďár – HbC Zliv 1:9 (0:2, 1:3, 0:4)
Branky a nahrávky: 29. Vaněk (Říha, Šťastný) – 11. Hájek (Čipera, Remta), 12. Pícha (Čipera, Hruška), 16. Čipera (Pícha), 19. Remta, 24. Sochor (Pícha, Hruška), 32. Čipera (Hruška), 37. Čipera (Hruška, Sochor), 42. Sochor (Čipera), 44. Egner (Kabelka)
Rozhodčí: Volkán – Zedníková. Střely na branku: 15:39. Vyloučení: 4:5. Přesilovky: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváků: 15
Pluhův Žďár: Průša – Janák, Málek, Novák, R. Ondřej, Hás, Janáčik, Mervard, J. Ondřej, V. Ondřej, Paščenko, Říha, Šerpán, Šťastný, Vaněk, Žák

Hradecké házenkářky zničily předposlední Havlíčkův Brod

JINDŘICHŮV HRADEC – V dalším kole první ligy házenkářek Jindřichův Hradec hostil tým z chvostu tabulky. V sobotu 29. dubna přivítal předposlední Havlíčkův Brod. V první půli si domácí hráčky vytvořily čtyřgólový náskok, který po obrátce ještě mnohokrát navýšily. Nakonec slavily vysoké vítězství rozdílem třinácti gólů.

Házená Jindřichův Hradec – Jiskra Havlíčkův Brod 36:23 (18:14)
Branky Jindřichova Hradce: E. Kovářová 7, Hauserová 5, Rytířová 5, Jasanská 4, Vlková 4, Frühaufová 3, Březinová 3, Coufalová 2, Tržilová 1, T. Kovářová 1, Jonová 1