Fulham přestřílel Leicester a zvítězil po třech porážkách

foto Zleva Issa Diop z Fulhamu a Tete z Leicesteru bojujíí o míč v utkání anglické fotbalové ligy, 8. května 2023.

Londýn - Fotbalisté Evertonu ve 35. kole anglické ligy překvapivě deklasovali Brighton na jeho hřišti 5:1 a opustili předposlední místo. Liverpoolské mužstvo naplno bodovalo po sedmi zápasech a v tabulce se posunulo na 16. pozici. Leicester v Londýně podlehl Fulhamu 3:5 a je sedmnáctý, od sestupového pásma "Lišky" dělí pouze lepší skóre.

Everton poslal do vedení už po 32 sekundách hry Doucouré a malijský záložník ve 29. minutě přidal druhý gól. Nepovedený poločas favorizovaného Brightonu korunoval vlastní brankou Steele. V 76. minutě hostující McNeil skóroval počtvrté, krátce nato snížil Mac Allister, ale v nastavení se ještě podruhé trefil McNeil. Sedmý Brighton nenavázal na předchozí dvě ligové výhry a zkomplikoval si boj o pohárové příčky.

Fulhamu na stadionu Craven Cottage zajistili tříbrankový poločasový náskok Brazilci Willian s Carlosem Viníciusem a Cairney, jenž se prosadil i krátce po změně stran. Za "Lišky" snížil Barnes a jeho spoluhráč Vardy poté zahodil pokutový kop. V 70. minutě vstřelil pátou domácí branku Willian, ale Leicester ještě porážku zmírnil po penaltě Maddisona a další trefě Barnese. Fulhamu uspěl po třech porážkách a patří mu desátá příčka.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Fulham - Leicester 5:3 (10. a 70. Willian, 44. a 51. Cairney, 18. Carlos Vinícius - 59. a 89. Barnes, 81. Maddison z pen.), Brighton - Everton 1:5 (79. Mac Allister - 1. a 29. Doucouré, 76. a 90.+6 McNeil, 35. vlastní Steele), Nottingham - Southampton 4:3 (18. a 21. Awoniyi, 44. Gibbs-White z pen., 73. Danilo - 25. Alcaraz, 51. Lyanco, 90.+6 Ward-Prowse z pen.).