MS V HOKEJI: Češi na úvod vyhráli, obhájci titulu začali porážkou. Kanada se rozjela

Aktualizováno

Čekání skončilo, hokejový šampionát odstartoval! Čeští hokejisté vstoupili do turnaje v Rize výhrou nad Slovenskem 3:2. V Tampere se naopak nedařilo domácím obhájcům titulu Finům, kteří prohráli s USA 1:4. Trápili se i Švédové, kteří ale nakonec udolali Němce 1:0. Nejsuverénnější vstup do turnaje zaznamenala Kanada, která přejela v Rize domácí Lotyše 6:0.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání MS Slovensko - ČeskoVideo: Česká televize

Fotogalerie

Čeští hokejisté v rolích obhájců bronzu se Slováky dvakrát prohrávali, ale dvěma góly otočil zápas Lukáš Sedlák. Všechny branky padly už v úvodní třetině, rozhodující zaznamenal Sedlák při pětiminutové přesilovce při vyloučení Mislava Rosandiče.

Finové v domácím prostředí toužili vykročit za obhajobou titulu pravou nohou. Zvučnými jmény nabitý tým kouče Jukky Jalonena s 16 mistry světa a 11 olympijskými šampiony sice nad Američany ještě v polovině zápasu vedl, jenže zámořský celek v prostřední části srovnal a ve třetí třetině třemi góly zápas otočil.

Sestřih utkání MS Finsko - USAVideo: Česká televize

Nedařilo se ani druhému domácímu týmu Lotyšsku. Snaha o senzaci proti Kanadě začala brát za své už po 52 sekundách, kdy poprvé inkasovali. Pobaltský celek nenastartovala ani výměna gólmana za stavu 0:2. Kanaďané hráli ve velké pohodě a přidávali jeden gól za druhým a nakonec se prezentovali zdaleka nejsuverénnějším vstupem do turnaje.

Kanada má v případě vítězství na MS šanci získat 28. titul a odpoutat se v historické tabulce od Ruska (včetně SSSR).

Sestřih utkání MS Lotyšsko - KanadaVideo: Česká televize

Švédové čekají na medaili z MS od roku 2018 a touží trpký půst utnout. Proti houževnatým Němcům měli ale velké starosti, nakonec jim stačil k výhře jediný gól z úvodu třetí třetiny.

Sestřih utkání MS Švédsko - NěmeckoVideo: Česká televize

PŘÍKLEP EXTRA K HOKEJOVÉMU MS
Redakce Sport.cz nabídne fanouškům během hokejového mistrovství světa pravidelná studia k zápasům českého týmu. Ve studiu bude s moderátorem diskutovat o daném utkání vybraný expert z řad hokejových osobností a redaktor Sport.cz. Studio Příklep extra bude začínat vždy padesát minut před úvodním vhazováním.