• Vernisáž výstavy obrazů Jakuba Sajlera

sobota 20.4 14:00 - Městský úřad – Sloupová síň, Vodňany

Fotbalisté Tatranu, Čkyně a Strunkovic za tři body, hokejbalisté bojují o záchranu

ilustrativní foto

PRACHATICKO – Fotbalisté Tatranu zvládli vítězně zápas v Jankově a svému soupeři se přiblížili na čtyři body. V A třídě braly výhru Strunkovice a Čkyně. Netolice vyválčily z dvojzápasu bod. Naopak naprázdno vyšli hráči Lhenic a Vimperka. Hokejbalisté Prachatic bojují o udržení v extralize. Po domácích duelech s Hradcem Králové je stav série vyrovnaný.

Prachatice loupily v Jankově

JANKOV – Los dalšího kola nejvyšší krajské soutěže svedl proti sobě týmy z chvostu tabulky. V neděli na půdu předposledního Jankova zajížděly poslední Prachatice. Od úvodu si hosté šli za svým a už ve 2. minutě poslal Tatran do vedení Jan Makoš. O dvacet minut později navýšil prachatický náskok Tomáš Pravda a hosté šli do kabin s dvougólovým náskokem. Domácí nevyužili pokutový kop. Po změně stran už se diváci dočkali jen jedné branky. Na konečných 0:3 upravil v 68. minutě Adam Kasík. Prachatice se tak svému soupeři přiblížily na rozdíl čtyř bodů.

Jankov - Tatran Prachatice 0:3 (0:2)
Branky: 2. Makoš, 23. T. Pravda, 68. Kasík
Prachatice: Coufal - Jaroslav Rauscher, Legdan, Jiří Pravda, Fürbach (89. Řezník) - Kasík, Tomáš Pravda, Král (81. Miesbauer), Kovář - Jakub Rauscher, Makoš

Výsledky 26. kola: Strakonice - Rudolfov 0:2 (0:1), Milevsko – Táborsko B 2:1 (1:0), J. Hradec - Osek 3:1 (1:1), Jankov - Prachatice 0:3 (0:2), Dražice - Třeboň 0:3 (0:1), Trhové Sviny - Semice 5:0 (3:0), Protivín – Týn nad Vlt. 0:3 (0:2), Olešník - Hluboká n. Vltavou 0:3 (0:2)

Program 27. kola: Pátek 19. května 18.00 Hluboká n. Vltavou – Protivín. Sobota 20. května 10.00 Osek – Jankov, 10.15 Táborsko B – Rudolfov, 13.30 Semice - J. Hradec, 17.00 Prachatice – Olešník, Týn nad Vlt. – Dražice, Trhové Sviny – Strakonice. Neděle 21. května 10.30 Třeboň - Milevsko

Vimperk přišel v poslední minutě o bod

VIMPERK – V dalším kole A třídy fotbalisté Vimperka hostili Vodňany. Góly přišly až ve druhé půli. Šumavan sice hrál od závěru prvního dějství v deseti po vyloučení Pospíchala, i tak to byl on, kdo otevřel po trefě Jakuba Vlka zápasové skóre. Soupeři se ale podařilo vyrovnat a v poslední minutě sebral Vimperku bod Stanislav Šteier.

TJ Šumavan Vimperk - FK Vodňany 1:2 (0:0)
Branky: 58. Vlk – 78. Píša, 90. Šteier
ČK: 1:0 (45. Pospíchal)
Vimperk: Jakub Formánek - Jan Formánek, Kliment, Pospíchal, Čech (88. Hejtmánek) - Vintr, Kubačka, Novotný (75. Pankratz) Uhlík, Žofka – Vondrášek (58. Vlk)

Komentář trenéra Vimperku Lukáše Sýse: ,,Do utkání jsme nastoupili opět s mladíky, musím říct, že v této fázi soutěže a při pohledu na tabulku, to beru jako nabírání zkušeností do budoucna a mám z toho i radost. I přesto ovšem doufám, že se dají kluci, kteří jsou zranění nebo nemocní do pořádku - Vojta, Málek, Rod, Chvosta. Na střídačce už se objevil Vašek Pankratz, který měl z prvního utkání zlomené žebro. V prvním poločase se na můj vkus hrálo až moc opatrně a chyběla mi z naší strany větší odvaha v ofenzivní fázi. Několik šancí, které si soupeř vytvořil, zlikvidoval opět skvělý brankář Formánek. Bohužel ve 45. minutě zatáhl za záchrannou brzdu Kuba Pospíchal, když skluzem odebral míč hostujícímu hráči, ale nešťastně při tom zavadil i o soupeřovy nohy a rozhodčí jeho zákrok ocenil červenou kartou. Celý druhý poločas jsme tak hráli v deseti a to samozřejmě proti týmu jako jsou Vodňany, není nic jednoduchého. Musím ovšem kluky pochválit, protože to mnohdy nebylo ani znát, že nás je o jednoho méně. V 58. minutě vystřídal v útoku našeho kapitána Petra Vondráška jeden z našich brankářů Jakub Vlk, který se blýskl na pátečním tréninku hned čtyřmi vstřelenými góly a tak jsme se rozhodli při našich absencích jej dát na hrot. Jakub měl neuvěřitelný nástup, když hned cca po třiceti vteřinách na hřišti vstřelil po centru Lukáše Vintra hlavou gól na 1:0. Mám radost i za něj, protože takový kousek zažije hráč i trenér možná jen jednou za život. Bohužel vedení se nám nepodařilo udržet, když v 78. minutě srovnal skóre hostující snajpr Píša. Když už to vypadalo, že v deseti urveme doma alespoň bod, tak z nulového úhlu, přiznám se, že ani nevím jak, nám všechny body sebral v 90. minutě vodňanský Šteier. I přes prohru chci všechny kluky na hřišti pochválit. Více než prohra mě mrzí vyloučení Jakuba Pospíchala, který nám v dalším utkání bude chybět. Ovšem na to jsme si už zvyklí, že nehrajeme nikdy v kompletní sestavě a tak si s tím opět nějak poradíme. Opět se mi, stejně jako minulý týden v Plané, líbil i výkon rozhodčích, kdy všichni tři pánové odřídili utkání v klidu. Za nás bych vyzdvihl výkon obou našich brankářů a to jak Jakuba Formánka v brance, tak Jakuba Vlka v útoku."

Netolice mají druhý jarní bod

NETLICE/KAPLICE – Hned dva zápasy odehráli svěřenci trenéra Radka Varyše v minulém týdnu. Ve středu doma hostili Vodňany, v neděli pak zajížděli do Kaplice. Domácí utkání s Vodňany přineslo dva slepené góly, když hosty v 73. minutě poslal do vedení Tomáš Vokatý a domácí zareagovali hned v 76. minutě Jiřím Urbanem. Více už se skóre neměnilo a Netolice zapsaly druhý jarní bod, který ale v jejich situaci stejně nic neřeší. Na Kaplici už Netolice nestačily a přivezly porážku 4:0.

1. FC Netolice – FK Vodňany 1:1 (0:0)
Branky: 76. Urban – 73. Vokatý
Netolice: Varyš – Rokůsek, Dzhuravets, Plojhar, Traxler (67. Stuchlík), Urban, Fux, Jech, Malík (54. Královský), M. Raušer, Andres

Spartak Kaplice – 1. FC Netolice 4:0 (2:0)
Branky: 27. Daniel, 45. Říha, 62. Smolen, 67. Pulec
Kaplice: Schneider – Čutka, Gondek (80. Svoboda), Kuchař (61. Divíký), Daniel, Říha (46. Smolen), Pulec, Gutheis, Pastier (70. Bárta), Pál (61. Fejtek), Vaniš
Netolice: Mádl – Rokůsek, Dzhuravets, Plojhar, Urban, Fux, Jech, M. Raušer (16. Jíra), Andres, Královský (80. Baloušek), Tlapa

Strunkovicím vystřelil tři body v závěru Žurek

STRUNKOVICE NAD BLANICÍ – V neděli 14. května fotbalisté Strunkovic nad Blanicí přivítali Novou Ves, na kterou měli v tabulce náskok pětadvaceti bodů. Gólu se diváci dočkali až devět minut před koncem. O jedinou branku se postaral domácí Roman Žurek, který do utkání nastoupil až v 61. minutě.

TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí – Nová Ves 1:0 (0:0)
Branka: 81. Žurek
Strunkovice: Vojtíšek – Dvořák, Kadlec, Funda, J. Žurek, Pravda, Koloušek (90. Brych), Hovorka, Pícha, Nosek (61. R. Žurek), Páník

Lhenice těsně padly s Planou

LHENICE – V sobotu fotbalisté Lhenic hostili Planou u Českých Budějovic. Hosté si sice do přestávky vypracovali dvougólový náskok, ale domácí nic nevzdali a hned zkraje druhé půle se jim po trefách Jakuba Berana a Jakuba Máčla podařilo vyrovnat. Planá si vzala vedení zpět v 77. minutě, ale Lhenice opět dotáhla zásluhou vlastní branky Tomáše Pintéra. V samotném závěru ale hostům vystřelil tři body Jiří Carda a Lhenice vyšly na prázdno.

SK Lhenice – SK Planá u ČB 3:4 (0:2)
Branky: 49. Beran, 54. Máčl, 84. T. Pintér (vlastní) – 31. a 77. Šteyer, 43. Plojhar, 87. Carda
Lhenice: Dvořák – Sura (64. Schön), Tůma, Janošťák, Trojan, Máčl, Beran, Prenner, Jedlička, Mahák, Vincik (68. Muška)

Fotbalisté Čkyně jedním gólem porazili Blatnou

ČKYNĚ – Los 22. kola A třídy přivedl Čkyni do cesty Blatnou, která na tom byla jen o tři body lépe. Domácí celek posla do vedení ve 20. minutě Gustav Bujok. A jeho trefa se ukázala jako vítězná. Dalších branek už se diváci nedočkali a všechny body zůstaly doma.

SK Čkyně – TJ Blatná 1:0 (1:0)
Branka: 20. Bujok
Čkyně: Drnek – L. Chalupa, M. Chalupa, Mikeš, Pešl, Bujok, Schwamberger (65. M. Schettini), Děd (90. Košnař), Král (82. Miklas), Fiedler (87. S. Schettini), Novotný (73. Chvál)

Výsledky 22. kola: Mirovice - Dolní Dvořiště 3:0 (1:0), Lhenice - Planá u ČB 3:4 (0:2), Roudné - Kamenný Újezd 9:0 (5:0), Vimperk - Vodňany 1:2 (0:0), Strunkovice - Nová Ves 1:0 (0:0), Kaplice - Netolice 4:0 (2:0), Čkyně - Blatná 1:0 (1:0)

Program 23. kola: Sobota 20. května 10.15 Nová Ves - Dolní Dvořiště, 13.30 Blatná – Strunkovice, Roudné – Mirovice, 17.00 Netolice – Vimperk, Vodňany – Lhenice, Planá u ČB – Čkyně. Neděle 21. května 17.00 Kamenný Újezd – Kaplice

1. B třída, skupina B

Výsledky 22. kola: Chelčice - Cehnice 4:2 (1:1). Vacov - Vlachovo Březí 1:1 (0:1), Bavorov – Strakonice B 7:0 (2:0), Sedlice - Bělčice 3:2 (2:1), Dražejov - Stř.Hoštice 2:2 (0:1), Husinec - Prachatice B 0:2 (0:1), Sousedovice - Volyně 5:2 (2:1)

Program 23. kola: Sobota 20. května 17.00 Husinec – Dražejov, Bělčice – Vacov, Volyně - Stř.Hoštice. Neděle 21. května 11.00 Prachatice B – Chelčice, 15.00 Cehnice – Sedlice, Vlachovo Březí – Bavorov, 17.00 Strakonice B – Sousedovice

Okresní přebor

Výsledky 17. kola: Vacov B - Nebahovy 2:3 (1:0), Šumavské Hoštice - Čkyně B 1:0 (0:0), Volary - Vitějovice 3:2 (2:2)

Program 18. kola: Sobota 20. května 15.00 Stachy - Vacov B, 17.00 Nebahovy - Šumavské Hoštice. Neděle 21. května 17.00 Vitějovice - Čkyně B

Krajský přebor dorostu

SKP České Budějovice U19 – Prachatice/Bavorov U19 8:1 (3:0)
Branky: Papaj 2, Čermák 2, Řídel 2, Knietel, Mrrkvička – Dejmek

Vimperk/Volyně U19 – Třeboň U19 0:4 (0:1)
Branky: Candra 2, Valíček, Hrubý

SKP České Budějovice U17 – Prachatice/Bavorov U17 2:1 (0:0)
Branky: Tachak, Horčička (penalta) – Diblík

Vimperk/Volyně U17 – Třeboň U17 3:4pp (1:2)
Branky: Uhlík 2, Ouška (vlastní) – Hrubý, Mydlil, Kršík

Hokejbalisté Prachatic si doma připsali vítězství a prohru

PRACHATICE – Hokejbalisté Prachatic dál bojují o udržení v nejvyšší soutěži. O uplynulém víkendu odehráli první dva zápasy play down proti Hradci Králové. První zápas byl hodně vyrovnaný a o jeho vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich ukázali větší přesnost hosté a slavili první výhru. Druhý zápas už zvládli lépe Horalové. Po nerozhodné první třetině si v té druhé vybudovali rozhodující náskok, který už dotáhli do zdárného konce. Nyní Prachatice čekají odvety v Hradci Králové.

1. zápas
HBC Prachatice – HBC Hradec Králové 1988 2:3sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Radek Sitter (Markytán), 43. Šilhán (Markytán) – 37. Černý (Síla), 40. Bacovský (Hudeček, Šimůnek), rozhodující nájezd: Bacovský
Rozhodčí: Roman Vokurka, Michal Prudík. Střely na branku: 20:30. Vyloučení: 2:1. Přesilovky: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 99
Prachatice: Pixa – Dojčar, Makovička, Šaršok, Šilhán, Štěpánek Jiří, Švácha – Bárta, Klíma, Markytán, Plašil, Plášil, J. Sitter, R. Sitter, Štěpánek Jan, Valek, Zavřel
Hradec Králové: Brykner – Jiřík, Šimek, Zeman – Bacovský, L. Černý, D. Černý, Hudeček, Malý, Mejzlík, Palán, Paukrt, Síla, Šimůnek, Škoda, Tesař

2. zápas
HBC Prachatice – HBC Hradec Králové 1988 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Markytán (Turek), 17. Markytán (Turek), 24. Valek (Štěpánek), 25. Valek (Plášil), 29. Markytán (Plášil, Šaršok), 37. Zavřel (Valek, Markytán) – 7. Bacovský (Hudeček), 25. Hudeček (Šimůnek, Bacovský), 29. Bacovský (Tesař, Palán)
Rozhodčí: Martin Kettner - Michal Záhora. Střely na branku: 29:16. Vyloučení: 3:5. Přesilovky: 5:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 103
Prachatice: Pixa - Holub, Štěpánek, Švácha, Makovička, Dojčar, Šaršok, Zavřel, Štěpánek, J. Sitter, Markytán, R. Plášil, K. Plášil, Reindl, Bárta, R. Sitter, Turek, Valek
Hradec Králové: Brykner - Jiřík, Zeman, Šimek, Hudeček, Síla, Mejzlík, Tesař, Černý, Malý, Bacovský, Šimůnek, Škoda, Paukrt, Černý, Palán