MS V HOKEJI: Slováci padli, Německo zvládlo derby. Lotyšsko má třetí výhru v řadě, Finové potvrdili roli favorita

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Osmý hrací den světového šampionátu nabídl napínavé hokejové bitvy. Hokejisté Lotyšska zvládli utkání skupiny B v Rize proti Slovinsku a zvítězili 3:2. Finsko potvrdilo roli favorita, v duelu skupiny A v Tampere vyhrálo nad Maďarskem 7:1. Slovensko podlehlo 3:4 po samostatných nájezdech Kazachstánu a ve večerním zápase v Tampere si Německo poradilo 4:2 s Rakouskem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání MS Kazachstán - SlovenskoVideo: Česká televize

Fotogalerie

Finsko si poradilo s Maďarskem jednoznačně 7:1. Tým pořadatelské země se ale proti outsiderovi dlouho trápil. Maďaři drželi s obhájci zlata krok dvě třetiny, ve třetí ovšem pětkrát inkasovali.

Finové zaznamenali třetí výhru v řadě a jsou v tabulce průběžně třetí. Středoevropané zůstávají se dvěma body na předposlední příčce před Rakouskem.

Sestřih utkání MS Maďarsko - FinskoVideo: Česká televize

V bouřlivé domácí atmosféře si Lotyšsko poradilo 3:2 se Slovinskem. Domácí tým zaznamenal třetí výhru v pátém utkání a drží čtvrté místo v tabulce skupiny. Poslední Slovinci stále čekají na premiérový bodový zisk.

Sestřih utkání MS Lotyšsko - SlovinskoVideo: Česká televize

Němečtí hokejisté zvítězili 4:2 nad Rakouskem a posunuli se na pátou příčku skupiny A. Němci po třech prohrách v úvodu turnaje bodovali naplno podruhé po sobě, Rakušané na výhru dál čekají.

Sestřih utkání MS Rakousko - NěmeckoVideo: Česká televize

Slováci podlehli Kazachstánu 3:4 po samostatných nájezdech. Pavol Regenda a spol. ve třetím dějství dotáhli dvougólovou ztrátu, obrat ale nedokonali a získali jen bod. Slovensko si čtvrtou porážkou zkomplikovalo boj o postup do play off, na čtvrté Lotyšsko ztrácí ve skupině B tři body.

PŘÍKLEP EXTRA K HOKEJOVÉMU MS
Redakce Sport.cz nabídne fanouškům během hokejového mistrovství světa pravidelná studia před zápasy českého týmu. Ve studiu bude s moderátorem diskutovat o daném utkání vybraný expert z řad hokejových osobností a redaktor Sport.cz. Studio Příklep extra bude začínat vždy padesát minut před úvodním vhazováním, debatovat se bude o přestávkách i po skončení utkání.
Mistrovství světa v hokeji
Skupina A (Tampere)
Maďarsko - Finsko 1:7
Branky: 27. Sebok - 13. Lehtonen, 24. Kakko, 41. Ohtamaa, 44. Hartikainen, 47. Kapanen, 55. Merela, 60. Armia
Rakousko - Německo 2:4
Branky: 12. Wolf, 54. Haudum - 5. a 59. Sturm, 17. Tuomie, 34. Stachowiak
Skupina B (Riga)
Lotyšsko - Slovinsko 3:2
Branky: 12. Rihards Bukarts, 32. Daugavinš, 38. Roberts Bukarts - 28. Kuralt, 40. Verlič
Kazachstán - Slovensko 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 21. Starčenko, 25. Orechov, 26. Rymarev - 15. Koch, 49. Pánik, 56. Regenda