Knedla vytvořil v Monaku český rekord na 50 metrů znak

Teprve sedmnáctiletý plavec Miroslav Knedla vytvořil v Monaku český rekord na znakařské padesátce. Časem 24,75 sekundy vylepšil o 18 setin dosavadní maximum, o které se od dubna dělil s Tomášem Frantou. Současně se zlínský plavec zařadil na desáté místo v letošních světových tabulkách.

Ilustrační foto

Na mítinku seriálu Mare Nostrum v Monaku Knedla slavil vítězství v nestandardním systému od rozplaveb, přes osmifinále, čtvrtfinále, semifinále až po finále, v němž dosáhl rekordního času. Franta skončil po vyřazení ve čtvrtfinále pátý (25,60).

Knedla se probojoval do finále i na dvojnásobné trati a skončil v něm čtvrtý v osobním a juniorském národním rekordu 54,32. Od seniorského maxima Jana Čejky ho dělilo 29 setin.

Simona Kubová na znakařské padesátce skončila druhá, v semifinále se časem 27,97 přiblížila k vlastnímu rekordu na 19 setin.