SESTŘIH: Slavia - Slovácko 4:0. Čtyři góly dal Jurečka a je v čele střelců

Autor: iSport.cz, ČTK
4
Video se připravuje ...
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Slavie v posledním kole nadstavby FORTUNA:LIGY zdolali na domácím trávníku Slovácko 4:0. O všechny branky se postaral Václav Jurečka, jenž se vyšplhal na metu 20 tref v sezoně a v čele ligových střelců se dostal před Jakuba Řezníčka (19 gólů), který má ale k dobru ještě duel se Zlínem.

Na druhém místě Pražanů už se nic nemohlo změnit, naopak Slovácko se v posledním kole nedokázalo dostat na čtvrtou pozici a skončilo na pátém místě. Celku z Uherského Hradiště by k posunu na příčku zajišťující účast v předkole Evropské konferenční ligy stačila výhra, jelikož Bohemians 1905 doma podlehli Olomouci 0:1. Slavia získala 78 bodů stejně jako mistrovská Sparta, která dnes na Letné prohrála s Plzní 0:1. O titulu tak rozhodlo postavení po základní části.

V základní sestavě Slavie nastoupil s kapitánskou páskou uzdravený Olayinka, pro něhož šlo o rozlučku ve vršovickém klubu. Sedmadvacetiletý Nigerijec strávil v Edenu pět let, po sezoně zamíří do srbského týmu Crvena zvezda Bělehrad. V domácí bráně se poprvé od 18. září objevil v ligovém duelu Mandous, jenž nahradil obvyklou jedničku Koláře.

Slavia od úvodní minuty dominovala a Jurečka otevřel skóre v 24. minutě. Jeho pokus z 20 metrů z přímého kopu Nguyenovi mírně zaplaval a gólman Slovácka si se střelou doprostřed brány neporadil.

Záhy mohl srovnat Kadlec, který faulem způsobil gólovou standardní situaci, kapitán hostů však po propadlém centru ze dvou metrů přestřelil. V 34. minutě byl blízko rozlučkové trefě Olayinka, jehož po rychlém protiútoku vyzval ke skórování aktivní Jurečka. Nigerijský záložník mířil na zadní tyč, tentokrát se ale Nguyen blýskl skvělým zákrokem.

Tlak Slavie vyvrcholil krátce před pauzou. Oscar prokličkoval přes několik obránců do vápna, kde ho podrazil smolař první půle Kadlec a sudí Všetečka nařídil pokutový kop. Jurečka s pomocí tyče proměnil a 18. trefou si vytvořil osobní maximum v nejvyšší soutěži, když překonal svou bilanci z minulého ročníku ještě v dresu Slovácka.

Trenér Svědík udělal do druhé půle dvě změny v sestavě, ani po pauze se ale výkon Slovácka výrazně nezvedl. Naopak v 61. minutě Tecl při svém 250. ligovém zápase předložil míč před odkrytou bránu Jurečkovi a ten završil hattrick.

Pětinásobný reprezentant nakonec navázal na čtyřgólové představení z nedávného duelu proti Bohemians. V 89. minutě mu opět připravil pohodlnou pozici z levé strany David Jurásek a Jurečka zaokrouhlil svůj ligový střelecký účet v ročníku na 20 branek. Z toho se dvanáctkrát prosadil v nadstavbě.

Slavia se Slováckem neprohrála poosmé za sebou a výsledkem 4:0 jen potvrdila, že měla v sezoně nejlepší ofenzivu i defenzivu v soutěži (skóre 98:31). Celek z Uherského Hradiště v nadstavbě nezvítězil, ke čtyřem remízám přidal dnes porážku po pěti ligových zápasech.

Góly

Domácí: 24. Jurečka, 41. Jurečka, 61. Jurečka, 89. Jurečka

Hosté:

Sestavy

Domácí: Mandous – Douděra (72. Bořil), Ogbu, Holeš, D. Jurásek – Provod (72. Lingr), Zafeiris (72. Do. Pech), Jurečka, Oscar, Olayinka (C) (78. Šmiga) – Tecl (84. Van Buren).

Hosté: Nguyen – Hofmann, Daníček, M. Kadlec (C) – Brandner (46. Vecheta), Havlík, Trávník (87. Kudela), Doski (46. Kalabiška) – Juroška (62. Siňavskij), Mihálik, Holzer (80. Šimko).

Náhradníci

Domácí: Kolář, Bořil, Kačaraba, Lingr, Ousou, Schranz, Pech, Naskos, Ševčík, Šmiga, Van Buren, Pikolon

Slavia - Slovácko: Jurečka zvýšil na 4:0 a vyhoupl se do čela tabulky střelců

Slavia - Slovácko: Olayinkovo poslední střídání. Nigérijský král se loučil s Edenem

Slavia - Slovácko: Jurečka nastavil nohu a završil hattrick, 3:0

Slavia - Slovácko: Juráskova dorážka neplatila, ofsajd

Slavia - Slovácko: Jurečka se štěstím proměnil penaltu, 2:0

Slavia - Slovácko: Kadlec fauloval ve vápně Oscara, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Slovácko: Nguyen rovněž lapil gólovku po rohu Holešovi

Slavia - Slovácko: Nguyen se vykoupil, chytil tutovku Olayinky

Slavia - Slovácko: Kadlec měl na noze vyrovnání

Slavia - Slovácko: Nguyen zaváhal a pustil Jurečkův přímý kop mířený doprostřed brány, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905