Judista Krpálek potvrdil formu. Dva týdny po zisku stříbra na mistrovství světa vyhrál Grand Prix v Linci

Judista Lukáš Krpálek dva týdny po zisku stříbra na mistrovství světa vyhrál Grand Prix v Linci. Na turnaji v Rakousku startoval jihlavský rodák na rozdíl od šampionátu v Dauhá v kategorii nad 100 kg, v níž se pral po zisku prvního olympijského zlata v letech 2017-2022.

Linec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek slaví vítězství ve finále.

Lukáš Krpálek vyhrál Grand Prix v Linci | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reauters

Dvaatřicetiletý Krpálek na cestě k triumfu v Linci porazil čtyři soupeře. Izraelce Jevgenije Šmachilina, Slovince Eneje Mariniče a Turka Ibrahima Tataroglua zdolal shodně ve třetí minutě základní čtyřminutové doby. Do „zlatého skóre“ došel až jeho finálový duel s Němcem Lossenim Konem, jenž v celkově šesté minutě boje dostal třetí šido.

Dvojnásobný olympijský vítěz a mistr světa Krpálek si tak připsal čtvrtý triumf v kariéře na turnaji kategorie Grand Prix a první od roku 2018, kdy vyhrál v Cancúnu.

O druhý nejlepší český výsledek v Linci se postarala Renata Zachová, jež byla ve váze do 63 kg s bilancí dvou výher a dvou proher sedmá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít