Kanada se vrací na hokejový trůn. Ve finále porazila překvapení z Německa 5:2

Hokejisté Kanady získali 28. titul mistrů světa. Ve finále v Tampere zdolali Německo 5:2, přestože inkasovali jako první a ještě po 37 minutách prohrávali 1:2. Dvěma góly pomohl k obratu útočník Samuel Blais, jehož druhý zásah v čase 44:51 byl vítězný.

Němci hráli finále poprvé a medaili z MS získali po dlouhých 70 letech. Na zlato ale ani tentokrát nedosáhli. Do vedení je poslal John Peterka a po Blaisově vyrovnání jim vrátil náskok Daniel Fischbuch. Stav 2:2 zařídil Lawson Crouse. Kanadský tým pak ovládl třetí třetinu, v níž se prosadili opět Blais, kapitán Tyler Toffoli a v závěru do prázdné branky Scott Laughton.

Kanaďané se rekordním 28. zlatem odpoutali v historickém pořadí od Ruska a bývalého Sovětského svazu. V roli obhájce prvenství dorazí za rok na šampionát do Česka.