Dorostenci z U19 a U17 porazili Porubu

5. 6. 2023
Redakce

OPAVA - Dorostenecké kategorie U19 a U17 si ve svých utkáních poradili s Porubou. Sedmnáctka svého soupeře rozstřílela 10:0.

Devatenáctka si s Porubou poradila výsledkem 2:1. Vítězství se však nerodilo snadno, jelikož o třech bodech pro opavské rozhodnul až v 90. minutě Kovárník. Sedmnáctka si naopak za svým vítězstvím šla od samotného začátku, kdy už v poločase vedla 4:0. Opavští zaznamenali hned dva tříbrankové střelce, a to Hendrycha a Winklera.

Slezský FC Opava U19 - 1.FC Poruba U19 2:1 (0:0)

Branky: 79. Kovárník (pen.), 90. Kovárník - 84. Strnad

ŽK: 61. Šrek - 89. Skála

Opava: Thimel, Wehowský, Buchta, Chládek, Šrek, Blatný, Krömer (73. Kokeš), Cileček, Vladař (63. Sochor), Kovárník, Ligač

Poruba: Chelmecký, Volný, Strnad, Dostalík, Biedermann, Skála, Hradil, Juřeník, Fula, Pohorelli (73. Kantor), Sadílek (50. Čečotka)

,,I přes vítězství, které jsme zachraňovali v 90. minutě krásným trestným kopem zpoza šestnáctky Kovárníkem, jsme s respektem vůči soupeři, očekávali jednodušší zápas. Ukázalo se, že udržet více zápasovou konstantní výkonnost v dorosteneckém věku je velmi složité. Největší problém byl v přechodové fázi, kde se nám dařilo minimálně a většinou jsme zvolili opačné řešení, než situace vyžadovala. I tak bych chtěl hráčům vyseknout poklonu za to, že až do posledních chvil šli za vítězstvím a byli po zásluze odměněni. Taková výhra je mnohdy cennější, než v utkání, ve kterém vám vše vychází," uvedl k utkání trenér U19 Josef Dvorník.

Slezský FC Opava U17 - 1.FC Poruba U17 10:0 (4:0)

Branky: 6. Winkler, 13. Winkler, 34. Hendrych, 42. Strnadel, 49. Winkler, 53. Hendrych, 61. Hendrych, 66. Baar, 72. Hendrych, 77. Pecník

ŽK: 5. Mališka

Opava: Včelný, Kysilko, Dědík, Hejhal (46. Blahut), Galík, Patyk, Kožík (68. Pecník), Hendrych, Baar (84. Martinák), Winkler (56. Tomíček), Strnadel (56. Hendrych)

Poruba: Mladenov, Pískovský, Mališka (46. Kapičák), Glogovský (60. Son), Stachiv, Rácz, Seman, Veverka (60. Florek), Mencarini (67. Jarolím), Matějka, Zahradník

,,Utkání s Porubou bylo z naší strany výsledkově velmi povedené, kdy jsme utkání rozhodli do třicáté minuty. Druhý poločas byl na hřišti už jen jeden tým. Musíme kluky pochválit za to, že druhý poločas nechtěli jen dohrát, ale chtěli přidat co nejvíce branek," uvedl k utkání asistent trenéra U17 David Sedlář.