Dorostenka Dittrichová dominovala v kupkách u Vojtíškova

17.6.2023 Petr Klimpl

Třetím kolem pokračoval žebříček B-Morava. Krátká trať se běžela v okolí Vojtíškova.

Závod uspořídal SK Severka Šumperk ve spolupráci s Magnus Orienteering. Novou mapu připravil Luděk Krtička. Tratě postavil Martin Poklop v prostoru Vysoká, Vojtíškov, Valbeřice, úbočí Sviní hory, kde byl horský les v nadmořské výšce od 620 do 950 m n.m., množství uměle vytvořených kamenných kup, bažinky, balvanová pole, ve vyšších partiích horské hustníky. Na startovalo přes 700 závodníků.

Na trati žen dominovala dorostenka Lucie Dittrichová (SKM), na kterou ztratila druhá Zdenka Kozáková (TBM) více jek čtyři minuty a třetí Hana Hlavová (TBM) přes pět minut. Závod mužů byl velmi vyrovnaný, rozdíl mezi prvním a třetím byl jen 13 sekund. Vítězný Petr Horvát (TBM) porazil Daniel Pompuru (TBM) o 6 sekund, třetí Jakub Chupek (TUR) byl jen o sekund sekund pomalejší.