Cink sahal po premiérové výhře ve Světovém poháru. V Leogangu dokončil závod na třetím místě

Český biker Ondřej Cink skončil třetí v závodě Světového poháru v Leogangu a po dvou letech se v seriálu olympijského cross country vrátil na stupně vítězů. Šestinásobný mistr republiky dosáhl v Rakousku na sedmé pódiové umístění v kariéře.

Leogang (Aktualizováno: 18:02 18. 6. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru na třetím místě

Ondřej Cink dojel v závodě Světového poháru na třetím místě | Zdroj: Profimedia

Dvaatřicetiletý Cink byl velkou část závodu ve hře o premiérové vítězství ve Světovém poháru. Až v závěrečném kole nestačil ve stoupání na vítězného Larse Forstera ze Švýcarska a Němce Lucu Schwarzbauera a dojel třetí s odstupem 23 sekund na vítěze.

Cink v závodě Světového poháru v Lenzerheide uzavřel elitní desítku, na domácí půdě kraloval Schurter

Číst článek

Na světové pódium se Cink dostal poprvé od závěrečného závodu sezony 2021 ve Snowshoe. Ve sbírce má po nedělním závodě čtyři druhá a tři třetí místa.

„Byla to velmi náročná trať, ale na závod jsem byl hodně namotivovaný a cítil jsem se už od začátku skvěle. Zkoušel jsem soupeřům nastoupit, ale byli o trochu silnější. V posledním kole mi chybělo trochu energie, abych akceptoval tempo Forstera a Schwarzbauera,“ řekl český reprezentant v televizním rozhovoru.

V loňském ročníku, v němž ho sužovaly zdravotní potíže, bylo nejlepším výsledkem českého olympionika desáté místo. To zopakoval Cink minulý týden v Lenzerheide, kde absolvoval opožděný start do sezony poté, co kvůli nemoci musel vynechat úvodní závod roku v Novém Městě na Moravě.

Závod žen ovládla Nizozemka Puck Pietersová a díky druhému vítězství v sezoně po květnovém triumfu na Vysočině vede průběžné pořadí. Letošní vicemistryně světa v cyklokrosu vyhrála systémem start-cíl o 38 sekund před domácí Monou Mitterwallnerovou. Česká reprezentantka Jitka Čábelická skončila čtyřicátá.

SP horských kol v Leogangu (Rakousko) - cross country:

Muži: 1. Forster (Švýc.) 1:17:41, 2. Schwarzbauer (Něm.) -14, 3. Cink (ČR) -23, 4. Hatherly (JAR) -30, 5. Flückiger (Švýc.) -44, 6. Braidot (It.) -1:01, ...68. Škarnitzl -7:47, 72. Kobes -8:34, 79. Průdek -10:32, 88. Vastl (všichni ČR) -1 kolo.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 8 závodů): 1. Sarrou (Fr.) 580, 2. Schurter (Švýc.) 565, 3. Schwarzbauer 548, 4. Forster 534, 5. Hatherly 516, 6. Griot (Fr.) 489, ...16. Cink 308, 80. Vastl 14.
Ženy: 1. Pieterseová (Niz.) 1:16:38, 2. Mitterwallnerová -38, 3. Stiggerová (obě Rak.) -56, 4. Rissvedsová (Švéd.) -1:25, 5. Lecomteová (Fr.) -1:54, 6. Freiová (Švýc.) -2:04, ...40. Čábelická -7:54, 68. Czeczinkarová (obě ČR) -2 kola.
Průběžné pořadí SP (po 3 z 8 závodů): 1. Pieterseová 781, 2. Ferrandová Prévotová (Fr.) 640, 3. Lecomteová 630, ...34. Čábelická 127.
Muži do 23 let: 1. Boichis (Fr.) 1:06:54, ...8. Zatloukal -1:36, 53. Sáska -6:38, 112. Holub (všichni ČR) -2 kola.
Průběžné pořadí SP: 1. Lillo (Švýc.) 402, ...8. Zatloukal 178, 53. Sáska 36.
Ženy do 23 let: 1. Pedersenová (Dán.) 1:05:09, ...22. Srnská -5:42, 25. Novotná -6:18, 43. Viktorová -9:10, 52. Šafářová -11:05, 54. Spěšná (všechny ČR) -11:25.
Průběžné pořadí SP: 1. Pedersenová 455, ...24. Srnská 100, 27. Novotná 87, 29. Viktorová 76, 36. Šafářová 68, 40. Spěšná 60, 66. Holubová (ČR) 17.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít