pátek 17.5 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Mustang Bluesride

pátek 17.5 19:00 - Club Highway 61 Kijevská 1474, České Budějovice

Fotbalisté Kaplice i Dvořiště na závěr zvítězili, Zlatá Koruna nadělovala

ČESKOKRUMLOVSKO – Oba zástupci Českokrumlovska se v A třídě rozloučili vítězně. Fotbalisté Kaplice přivezli tři body z Lhenic. Dolní Dvořiště s přehledem vyhrálo na půdě sestupujících Netolic. Svou dominanci v B třídě stvrdila Zlatá Koruna, která v posledním kole nasázela poslednímu Velešínu deset branek.

Kaplice vybojovala výhru ve Lhenicích

LHENICE – Los posledního kola A třídy proti sobě svedl předposlední Lhenice a pátou Kaplici. Hosté šli do vedení chvíli před pauzou, kdy se dvakrát prosadil Petr Gutheis. Hned zkraje druhé půle přidal třetí gól kaplický Josef Gondek a vypadalo to, že je rozhodnuto. Domácí ale nic nevzdali, vzápětí snížili po trefě Petra Vincika a čtvrthodiny před koncem se po brance Pavla Prennera dostali na dostřel. Pak ale přišlo vyloučení Petra Vincika a Lhenice dohrávaly v deseti. V početní nevýhodě se jim srovnat nepodařilo, naopak Kaplice minutu před koncem pečetila své vítězství Danem Pálem.

SK Lhenice – TJ Spartak Kaplice 2:4 (0:2)
Branky: 51. Vincek, 75. Prenner – 35. a 39. Gutheis, 50. Gondek, 89. Pál
Lhenice: Dvořák (46. Plojhar) – Dominik Kiš (70. David Kiš), J. Prenner, Tůma, Trojan (79. Šindelář), Máčl, Fišer (63. Janošťák), Beran, Jedlička, P. Prenner, P. Vincik
Kaplice: F. Říha (46. Schneider) – Gondek, Kuchař, Divoký, Daniel (79. Vávra), Pulec, Gutheis, Pastier (58. O. Říha), Svoboda (58. Smolen), Pál, Vaniš

Dolní Dvořiště nasázelo Netolicím bůra

NETOLICE – V posledním kole se utkaly sestupující Netolice s Dolním Dvořištěm, které mělo na kontě o třináct bodů více. Hosté měli vydařený vstup do utkání a už od 2. minuty vedli zásluhou Lukáše Douchy. Během dalších dvaceti minut se prosadili ještě Šimon Štifter a Michael Tesař. Dolní Dvořiště si tak na přestávku neslo pohodlné vedení 0:3. Ve druhé půli přidal čtvrtý gól Josef Fořter, bůra pak dokonal v 63. minutě Mac Tesař. Netolice se alespoň dočkaly čestného úspěchu, když se v 77. minutě prosadil střídající Aleš Královský.

1. FC Netolice – FK Dolní Dvořiště 1:5 (0:3)
Branky: 77. Královský – 2. Doucha, 14. Štifter, 22. Michael Tesař, 50. Fořter, 63. Mac Tesař
Netolice: Mádl – Ryneš (58. Traxler), Stuchlík (61. Miesbauer), Pivoňka, Plojhar, Novák, Fišer (69. Jíra), Fux, Lukáš, Raušer (69. Tlapa), Ficl (61. Královský)
Dolní Dvořiště: Posel – Pecha, Aibl, Krenauer, Fořter, Mac Tesař (66. Sulzer), Michael Tesař (80. Pecha), Doucha (72. Lattner), Štifter, Tichý (58. Jirkal), Kubík

1. A třída, skupina A
Výsledky 14. kola: Netolice - Dolní Dvořiště 1:5 (0:3), Vodňany - Nová Ves 4:0 (3:0), Mirovice - Vimperk 2:3 (2:0), Lhenice - Kaplice 2:4 (0:2), Roudné - Čkyně 6:1 (6:0), Kamenný Újezd - Strunkovice 2:3 (1:2), Planá u ČB - Blatná 3:0 (1:0)

Krajský přebor dorostu
SKP České Budějovice U19 – Český Krumlov U19 4:0 (2:0)
Branky: Čermák 2, Řídel, Roudnický
SKP České Budějovice U17 – Český Krumlov U17 3:1 (1:1)
Branky: Katona, Hájek, Matějka - Vařil

KP I: Velešín - Pelhřimov 1:8, Český Krumlov - LTC Tábor C 2:7, Kaplice - Milevsko 5:4, Dobrá Voda - Sezimovo Ústí 4:5, za domácí ve dvouhrách bodovali Hájek, Uhlík, Ročovská - za hosty Bacíková, Tročil, Přemysl Špaček. Pořadí: 1. Pelhřimov 6/0, 52:3, 2. Sezimovo Ústí 6/0, 43:11, 3. Dobrá Voda 3/3, 26:28, 4. Kaplice 3/3, 23:31, 5. LTC Tábor C 2/4, 23:31, 6. Velešín 2/4, 19:35, 7. Milevsko 1/5, 17:37, 8. Český Krumlov 1/5, 14:40.