Slavia - Hr. Králové 2:0Slavia začala výhrou, střeleckou smůlu prolomil Chytil

70. Chytil 2 : 0
Záznam online reportáže

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Fotbalisté Slavie Praha vyhráli v sobotním utkání 1. kola Fortuna ligy nad Hradcem Králové 2:0. Vicemistra poslal v Edenu do vedení už ve 4. minutě Mick Van Buren, po pauze pak pojistil náskok favorita první trefou v sešívaném dresu Mojmír Chytil. Slavia porazila v lize Hradec Králové poprvé po třech zápasech. Web Sport.cz nabídl ze zápasu živý audio přenos.

Útočník Mojmír Chytil se v ligovém duelu proti Hradci Králové dočkal první trefy v dresu pražské Slavie.

Fotogalerie

Slavia v nejvyšší soutěži zdolala Hradec poprvé po třech zápasech a oplatila mu venkovní prohru 0:1 z úvodního kola minulého ročníku i domácí remízu 1:1 z posledního duelu základní části. Doma Pražané bodovali s „Votroky“ i v sedmnáctém ligovém utkání. Trenérovi Jozefu Weberovi výsledkově nevyšla soutěžní premiéra na lavičce Východočechů.

Slávistický kouč Trpišovský nasadil do stoperské trojice navrátilce z hostování Vlčka, z nových letních posil se do základní sestavy nedostal nikdo. Na levém halfbeku nastoupil Jurásek. Královéhradečtí nasadili obě hlavní ofenzivní posily bývalé reprezentanty Pilaře s Krejčím, od úvodu se ale museli hlavně bránit náporu domácích.

AUDIO PŘENOSY NA SPORT.CZ
Web Sport.cz nabídl ze zápasu 1. kola Fortuna ligy SK Slavia Praha – FC Hradec Králové živý audio přenos. Dvouhodinovým programem provedli reportér Václav Jindřich a v roli glosujícího redaktora Michal Nussbauer. Z dalších zápasů nabídli své postřehy fotbaloví redaktoři Robert Neumann a Martin Mls. Na nedělní ligový program pozval fanoušky redaktor Pavel Dosadil. Z příštího ligového kola přineseme audio přenos z utkání FC Zlín–AC Sparta Praha.

Už ve čtvrté minutě Vlček kolmicí vysunul Schranze, hrajícího 150. zápas v nejvyšší soutěži, a jeho přihrávku před branku zužitkoval zblízka Van Buren. Nizozemský útočník si připsal 30. gól v české lize. Domácí po vedoucí trefě pokračovali v aktivitě. Po 20 minutách překonal ranou pod břevno brankáře Bajzu nejlepší střelec minulého ligového ročníku Jurečku, ale videorozhodčí odhalil těsný ofsajd.

Slávisté nezvýšili ani po Van Burenově střele z 32. minuty, kterou vytáhl na roh hostující gólman. Poté nabíhající Holeš ve velmi dobré pozici vypálil nad. Východočeši odehráli první půli pasivně a nepřipsali si ani jeden střelecký pokus.

Po změně stran Pilaře vystřídal Juliš a hosté se zvedli. V 58. minutě dokonce měli velmi blízko k nečekanému vyrovnání. Bývalý sparťan Krejčí ale z hranici malého vápna sám před Kolářem ve stoprocentní šanci jen trefil slávistického gólmana a dorážející Gabriel zamířil pouze do boční sítě odkryté branky.

Audiokomentář Slavia - Hradec KrálovéVideo: Sport.cz

Na opačné straně si navedl míč na střed Van Buren a napálil vzdálenější tyč. Pojistku přidali Pražané až po trojnásobném střídání. V 70. minutě po Provodově rohu Chytil v první šanci hlavičkou ještě Bajzu nepřekonal, ale po následné Vlčkově přihrávce na malé vápno už zblízka dotlačil míč za čáru. Letní posila z Olomouce skórovala hned v prvním soutěžním duelu za Slavii. Hosté marně reklamovali údajný útočný faul Ogbua na Kodeše.

V 79. minutě mohl přidat třetí branku střídající Lingr, Bajza ale jeho hlavičku vyrazil. Neprosadili se ani v 88. minutě Chytil a už v nastavení na druhé straně Juliš, jehož přízemní pokus Kolář odrazil na roh. Slavia potvrdila, že se jí doma daří, v součtu s minulou sezonou neprohrála v Edenu už 19 ligových duelů po sobě.

1. kolo první fotbalové ligy:
Slavia - Hradec Králové 2:0
Branky: 4. Van Buren, 70. Chytil. Rozhodčí: Všetečka - Nádvorník, Váňa - Machálek (video). ŽK: Pilař, Krejčí, Kučera (všichni Hradec). Diváci: 17 311.
Slavia: Kolář - Vlček, Ogbu, Holeš - Douděra (87. Masopust), Zafeiris (80. Ševčík), Oscar, Jurásek (61. Lingr) - Van Buren, Schranz (61. Provod) - Jurečka (61. Chytil). Trenér: Trpišovský.
Hradec: Bajza - Klíma, Heidenreich, Čech - Gabriel, Kodeš, Kučera (86. Rada), Horák (72. Koubek) - Pilař (46. Juliš), Krejčí (80. Leibl) - Vašulín (87. Pudhorocký). Trenér: Weber.