30. července 2023 • 17:25

SESTŘIH: Bohemians - Teplice 1:2. Druhá výhra hostů, Puškáč selhal

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 ve druhém ligovém kole nečekaně doma podlehli Teplicím 1:2. Severočechy poslal v závěru první půle do vedení Daniel Trubač, po téměř hodině hry zvýšil Robert Jukl. Následně David Puškáč z penalty přestřelil, snížit se mu povedlo až ve čtvrté minutě nastavení.

Tepličtí navázali na úvodní domácí vítězství 1:0 nad Plzní a prožívají nejlepší start do sezony od ročníku 2007/08, kdy vyhráli dokonce prvních pět kol. „Klokani“ se nedokázali úspěšně naladit na čtvrteční odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy s norským Bodö/Glimt, na jehož půdě v tomto týdnu prohráli 0:3. Severočeši zvítězili v lize na stadionu Bohemians po čtyřech porážkách.

Jako první zahrozili v 10. minutě Tepličtí, Trubačova přízemní rána zpoza šestnáctky ale skončila vedle. Domácí o sobě dali vědět až po téměř 20 minutách hry. Hůlka, který v minulém kole rozhodl o výhře Pražanů 1:0 v Pardubicích, zamířil hlavičkou po Hrubého centru mimo tři tyče. Poté teplický záložník Urbanec našel ve vápně Gninga a pokus senegalského útočníka vyškrábl brankář Reichl na roh.

Severočeši se prosadili v závěru prvního poločasu po rychlém brejku. Gning ve 43. minutě přihrál před branku na Trubače, jenž napoprvé Reichla nepřekonal, ale z dorážky už ano. Šestadvacetiletý záložník vstřelil i druhý gól svého týmu v ligové sezoně. Tři branky do sítě jednoho mužstva v nejvyšší soutěži dal vedle Bohemians už jen Ostravě.

Domácí trenér Veselý poslal do druhého poločasu záložníky Dostála a Berana, v 59. minutě se však opět prosadili hosté. Kovařík přišel u postranní čáry o míč, Fila nahrál Juklovi a ten z úhlu propálil Reichla. Teplický záložník skóroval v nejvyšší soutěži poprvé od loňského září.

Bohemians mohli snížit v 83. minutě, kdy se po Marečkově faulu na střídajícího Kozáka postavil k pokutovému kopu Puškáč, jenže přestřelil. Kontaktní branku vstřelil až v nastavení, kdy za Grigara dorazil hlavičku střídajícího Necida. Srovnat už „Klokani“ nestihli a v lize podlehli Teplicím po dvou výhrách.

Domácí: 90+4. Puškáč

Hosté: 43. Trubač, 59. Jukl

Domácí: Reichl – Hůlka, Křapka, Hybš – Köstl, Jindřišek (C) (46. Beran), R. Hrubý (46. M. Dostál), Kovařík (75. Necid) – Jan Matoušek (70. M. Kozák), Prekop (60. Hála) – Puškáč.

Hosté: Grigar – J. Hora II (87. Bílek), Chaloupek, L. Mareček – Radosta, S. Dramé, Jukl, Urbanec – Trubač (C) (90+5. Křišťan) – Fila (84. Jásir), Gning (90+5. Vachoušek).

Bohemians - Teplice: Trubač nadvakrát překonal Reichla, 0:1

Bohemians - Teplice: Grigar senzačně vychytal Kovaříka a poradil si i s dorážkou

Bohemians - Teplice: Jukl nachytal Reichla na přední tyči, 0:2

Bohemians - Teplice: Mareček stáhl Kozáka, penalta pro domácí!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.