Olomouc - Zlín 5:4 SNHokejisté Českých Budějovic prohráli v přípravě s rakouským soupeřem

Hokejisté Českých Budějovic prohráli v přípravě na nový ročník extraligy doma se Salcburkem 3:5. Olomouc zdolala na vlastním ledě prvoligový Zlín 5:4 po samostatných nájezdech. Vítkovice ve svém závěrečném utkání na turnaji Hockeyades v Le Sentier podlehly Ženevě 1:4.

České Budějovice si připsaly ve čtvrtém testu před sezonou třetí prohru. Po čtvrteční porážce na ledě Komety Brno 2:5 přivítaly Salcburk a prohrávaly po brance Petera Hochkoflera. V 8. minutě vyrovnal v početní výhodě Brant Harris a po 81 sekundách druhé části otočil stav v přesilovce pěti proti třem Lukáš Pech.

V polovině utkání potrestal vyloučení domácích opět Hochkofler, ale po 119 vteřinách závěrečného dějství vrátil Motoru náskok Martin Hanzl. Mezi 44. a 49. minutou otočil stav Luca Auer a v 55. minutě pečetil před 2460 diváky výhru Salcburku Ali Wukovits.

Olomouc dostal ve 12. minutě do vedení v přesilové hře Aron Chmielewski, na přelomu první a druhé třetiny ale otočili stav ve prospěch Beranů Mikuláš Zbořil a Tomášem Pospíšilem. Další branky v základní hrací době padaly jen v početních výhodách.

Na konci druhého dějství Hanáci odpověděli díky Silvesteru Kuskovi. Ve 47. minutě vrátil Zlínu náskok Nicolas Werbik, na což odpověděl Chmielewski. V čase 58:49 se radovali opět hosté díky Martinu Langovi, vteřinu před koncem si vynutil prodloužení Pavel Musil. V rozstřelu se za Hanáky prosadili Lukáš Nahodil, Michal Kunc a Lukáš Anděl, za Zlín jen Lang.

Vicemistr Vítkovice i ve čtvrtém přípravném duelu prohrály a na turnaji Hockeyades po porážkách se švýcarskými celky Fribourg-Gottéron 1:4 a Ajoie 4:5 v prodloužení nestačily ani na Ženevu.

Ta mezi 7. a 10. minutou unikla do tříbrankového náskoku díky gólům Rogera Karrera, Noaha Roda a Sakariho Manninena, jenž využil přesilovou hru. Ve druhé třetině proměnil i další početní výhodu a zvýšil na 4:0. V čase 47:36 zkorigoval výsledek Peter Krieger.

Přípravná hokejová utkání:
Banes Motor České Budějovice - EC Red Bull Salcburk 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 8. Harris, 22. Pech, 42. M. Hanzl - 5. a 31. Hochkofler, 44. a 49. Auer, 53. Wukovits
HC Olomouc - PSG Berani Zlín 5:4 po SN (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 12. a 52. Chmielewski, 38. Kusko, 60. P. Musil, rozhodující sam. nájezd Kunc - 19. M. Zbořil, 21. T. Pospíšil, 47. Werbik, 59. M Lang
HC Vítkovice Ridera - HC Servette Ženeva 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
Branky: 48. Krieger - 10. a 26. Manninen, 7. Karrer, 8. Rod.