Povedený začátek cesty za obhajobou. Házenkáři Plzně smetli Lovosice

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 1. září 2023 10:24
Povedený začátek cesty za obhajobou. Házenkáři Plzně smetli Lovosice Zdroj: Talent tým Plzeňského kraje/H. Sladký

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje vstoupili vítězně do nové extraligové sezóny. Obhájci titulu porazili na domácí palubovce Lovosice vysoko 37:29. Šesti góly se na výhře podíleli Jakub Douda a Jakub Šindelář.

Na první branku čekali fanoušci do konce 3. minuty, kdy se trefil Jakub Douda. Lovosice se neprosadily dlouhých 8 minut, čehož Talent využil a odskočil na rozdíl tří branek. Podobný náskok udržoval další čtvrthodinu, ale čtyři minuty před přestávkou zvyšoval Martin Říha již na 13:7. Ve zbytku první půle dokázaly Lovosice manko trochu stáhnout a do kabin se odcházelo za stavu 15:11. Po změně stran byl obrázek hry podobný. Talent navyšoval svůj náskok a ve 42. minutě Jakub Douda upravil na 26:16. Zbytek zápasu se spíše už dohrával a výsledkem bylo skóre 37:29.