SESTŘIH: Teplice - Pardubice 0:1. Tři body zařídil Krobot. Kováč a spol. slaví

Autor: iSport.cz, ČTK
2
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté Pardubic v sedmém kole první ligy vyhráli 1:0 v Teplicích. Jedinou branku vstřelil v 82. minutě střídající útočník Ladislav Krobot. Domácí nezvítězili v pátém zápase nejvyšší soutěže za sebou, Východočeši bodovali po dvou porážkách.

„Skláři“ doma prohráli po sedmi ligových utkáních a v neúplné tabulce jsou devátí. Pardubice vyhrály v sedmém z devíti vzájemných duelů nejvyšší soutěže a po druhém vítězství v ročníku jsou dvanácté. Venku bodovaly poprvé v sezoně.

Po opatrném úvodu se objevil v první šanci v 16. minutě domácí Jásir, který po Radostově zpětné přihrávce do vápna vysoko přestřelil. Záhy měl ještě větší gólovou příležitost Fila, jenž se prodral přes dva obránce až před Budinského, pardubický brankář ale předvedl skvělý zákrok.

Dvojitou šanci na otevření skóre měli i hosté. V 25. minutě připravil Hlavatý střeleckou pozici Černému, pokus pardubického kapitána ale gólman Grigar špičkou kopačky vykopl. O chvíli později založil osmnáctiletý ligový debutant Míšek kolmicí akci, na jejíž konci Hlavatý místo zakončení do odkryté sítě trefil jen vlastní ruku.

Ve druhém poločase diktovali tempo hry hlavně domácí, hrálo se ale bez gólových šancí. První střelu mezi tři tyče ve druhé půli zaznamenal až v 72. minutě Havelka, s jehož slabým pokusem ale neměl Budinský problémy.

V 82. minutě zničehonic udeřily Pardubice, které měly před tímto kolem společně s Jabloncem nejhorší ofenzivu v soutěži se čtyřmi góly. Helešic našel na zadní tyči Krobota, jenž prvním dotykem ztlumil míč a druhým chytře přehodil vybíhajícího Grigara. Dvaadvacetiletý útočník dal druhou ligovou branku v sezoně a po 297 minutách ukončil čekání svého týmu na gól.

Teplice si v závěru žádnou šanci nevytvořily a střelecky naprázdno vyšly podruhé v ligovém ročníku. Ani devátý vzájemný duel tak neskončil remízou.

Domácí:

Hosté: 82. Krobot

Domácí: Grigar – Knapík, Chaloupek, Mičević, Bílek – L. Mareček, Jukl (35. Havelka), Radosta, Trubač (C) – Jásir (80. Křišťan), Fila (61. Vachoušek).

Hosté: Budinský – Surzyn, Halinský, Donát, Tischler – Jak. Matoušek II (72. Krobot), Míšek (66. Helešic), Vacek (80. S. Šimek), Hlavatý, Patrák (66. Darmovzal) – Černý (C) (72. Sychra).

Náhradníci

Domácí: Mucha, Krsmanović, Havelka, Vachoušek, Hora, Cykalo, Křišťan, Dramé, Beránek

Hosté: Šmíd, Pikul, Darmovzal, Šimek, Kurka, Krobot, Helešic, Sychra, Zlatohlávek

Klíčové momenty:

Teplice - Pardubice: Krobot po krásném kontru přehodil Grigara, 0:1!

Teplice - Pardubice: Krvavý střet spoluhráčů Chaloupka s Filou

Teplice - Pardubice: Hlavatý dostal míč za Grigara, ale bylo to s pomocí ruky

Teplice - Pardubice: Černý přímo před Grigarem! Ale v souboji kmetů zazářil Severočech

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.