ME Maďarsko

Short track v Les Gets vyhrál Koretzky, Cink byl šestnáctý. Mezi ženami triumfovala Pieterseová

Cyklistický seriál Světového poháru horských kol pokračuje závody ve francouzském Les Gets. Mezi ženami se z triumfu v short tracku radovala Puck Pieterseová z Nizozemska. V mužích byl nejrychlejší domácí Victor Koretzky, Ondřej Cink obsadil šestnácté místo se ztrátou 19 sekund. V neděli můžete sledovat cross country obou kategorií, přímé přenosy začínají na ČT sport Plus ve 12:55 a 15:25.

Short track v Les Gets patřil Koretzkymu a Pieterseové

Druhá dojela Britka Evie Richardsová a třetí skončila Švýcarka Alessandra Kellerová. Zbylé medailové pozice mezi muži patřily dalšímu Francouzi Jordanu Sarrouovi a Lucovi Schwarzbauerovi z Německa.

Cink vyrazil do short tracku s osmnáctkou. Ve vyrovnaném závodě bez větších úniků si oproti startovnímu číslu polepšil a dojel na šestnácté příčce. Samotný finiš byl na čele velice těsný a medailisté se v cíli vešli do dvou sekund.

SP na horských kolech v Les Gets (Francie) – short track:

Muži: 1. Koretzky 20:33, 2. Sarrou (oba Fr.) stejný čas, 3. Schwarzbauer (Něm.) -2, ...16. Cink (ČR) -19.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Schwarzbauer 1270, 2. Sarrou 1040, 3. Dubau (Fr.) 738, ...23. Cink 354.

Ženy: 1. Pieterseová (Niz.) 20:28, 2. Richardsová (Brit.) -1, 3. Kellerová (Švýc.) -3.

Průběžné pořadí SP (po 6 z 9 závodů): 1. Pieterseová 1080, 2. Kellerová 1050, 3. Ferrandová Prévotová (Fr.) 850, ...33. Čábelická (ČR) 226.